در حالی که روز گذشته مشخص شد نمونه تست دوپینگ رضا کلهر ملی‌پوش تیم ملی در مسابقات گرند اسلم که در شهر ووشی چین برگزار شده بود، مثبت و این تکواندوکار با محرومیت چهار ساله مواجه شده، گفته می‌شود تست دوپینگ دانیال بزرگی یکی دیگر از ملی‌پوشان حاضر در این مسابقات نیز مثبت شده است.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم: در آستانه مسابقات جهانی باکو نمونه تست دوپینگ یکی دیگر از ملی‌پوشان تکواندو ایران مثبت شد تا شوک دوم به این رشته وارد شود.

در حالی که روز گذشته مشخص شد نمونه تست دوپینگ رضا کلهر ملی‌پوش تیم ملی در مسابقات گرند اسلم که در شهر ووشی چین برگزار شده بود، مثبت و این تکواندوکار با محرومیت چهار ساله مواجه شده، گفته می‌شود تست دوپینگ دانیال بزرگی یکی دیگر از ملی‌پوشان حاضر در این مسابقات نیز مثبت شده است.

این ملی‌پوش کشورمان در مرحله نهایی گرند اسلم موفق به کسب مدال نقره شده و در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی باکو نیز حضور دارد. شنیده شده در نمونه بزرگی همان ماده ممنوعه در تست رضا کلهر یعنی از خانواده استروئید آنابولیک بوده و او نیز با محرومیت چهار ساله مواجه خواهد شد.

مسابقات جهانی تکواندو خرداد ماه در شهر باکو برگزار می‌شود

ایسنا نوشت:اصغر رحیمی درباره مثبت شدن تست دومین ملی‌پوش تکواندوی ایران و محرومیت ۴ ساله او از حضور در میادین، اظهار کرد: به خدا نمی‌دانیم چه اتفاقی برای تکواندوی ایران رخ داده است. الان شرایط به شکلی شده که به این نتیجه رسیده‌ایم که قطعا توطئه‌ای علیه فدراسیون تکواندو انجام شده است. امیدوارم تعداد دوپینگ‌ها بیشتر نشود چرا که اگر تعداد به بیش از سه مورد برسد، می‌تواند باعث تعلیق تکواندوی ایران شود. تست دوپینگ دانیال بزرگی هم دقیقا مانند کلهر با همان مواد و در همان مسابقات گرنداسلم چین مثبت شده و ما در حال حاضر نگران افزایش تعداد دوپینگ‌ها هستیم.

مدیر فنی تیم‌های ملی تکواندو افزود: اگر به این بچه بگویی تا ۳۰ بشمار نمی‌تواند، آن وقت بیاید و دوپینگ کند؟ او هم مثل کلهر اصلا در این قید و بندها نیست و مصرف این ماده اصلا به کار تکواندو نمی‌آید. مصرف استروئید آنابولیک باعث می شود که ورزشکار ما نتواند وزن کم کند در حالی که آن ها باید وزن کم کنند. بچه های ۱۷، ۱۸ ساله اصلا قرص‌های عادی که دکتر به آن ها داده را هم مصرف نکرده اند، آن وقت می آیند دوپینگ کنند؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون تکواندو به این نتیجه رسیده که این دوپینگ‌ها نتیجه توطئه علیه فدراسیون تکواندو است؟ گفت: دشمنان تکواندو کم نیستند؛ آن‌هایی که سودهای چند صد میلیونی در این فدراسیون داشتند و حالا منافعشان قطع شده است. مشکلات تکواندوی ما بعد از انتخابات شروع شد و تمامی هم ندارد. حتی به وزیر ورزش هم گفتیم ولی عکس العملی ندیدیم. کسانی اینجا بودند که منافعشان قطع شده و حالا دست به هر کاری می‌زنند.

رحیمی در پاسخ به این سوال که این اتفاق به چه صورتی می تواند رخ داده باشد؟ خاطرنشان کرد: بیشترین شک ما این است که در زمان برگزاری اردوی تیم های ملی دختران و پسران تکواندو و پاراتکواندو در تهران، افرادی به آشپزخانه رفته باشند و در غذای بچه ها موادی ریخته باشند که باعث مثبت شدن تست دوپینگ آن‌ها شده است. بر همین اساس از آنجا که این یک بحث ملی و امنیتی است قصد داریم رسما از پلیس و نهادهای امنیتی بخواهیم تحقیقات خود را آغاز کنند و بررسی های لازم را با استفاده از دوربین های مدار بسته و سایر موارد پیگیری کنند. متاسفانه این افراد که دست به این کثافت کاری‌ها می زنند اصلا منافع ملی برایشان اهمیتی ندارد. ما احتمال می دهیم که تعداد دوپینگی‌ها در بچه‌ها بیشتر شود که عواقب جدی برای تکواندوی ایران خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code