۱۴۰۲/۰۲/۱۵ ۲۰:۱۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه

در ثانیه ۸ سریعترین گل تاریخ لیگ با چهار ضربه به توپ و ضربه آخر گادوین منشا به ثمر رسید

گیل خبر/ به نقل از ورزش سه؛ در یک بازی جذاب و دیدنی مس رفسنجان موفق شد با ۴ گل ملوان را در ورزشگاه خانگی در هم بکوبد. شاگردان ربیعی با یک شروع طوفانی و در ثانیه ۸ موفق به باز کردن دروازه ملوان شدند تا تمرکز بازیکنان ملوان از دست برود و تا پایان این دیدار نتوانند دوباره بازی را به کنترل خود درآورند. در ادامه ملوان به آرامی سعی در کنترل توپ و میدان داشت اما باز هم مس رفسنجان موفق به باز کردن دروازه ایمان صادقی شد تا نیمه اول با نتیجه دو بر صفر به سود مس به پایان برسد. در نیمه دوم هم نمایش بی‌نقص شاگردان ربیعی ادامه داشت و آنها با استفاده از اشتباهات بازیکنان ملوان و عدم تمرکز قوها توانستند دو بار دیگر دروازه ملوان را باز کنند تا این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر به پایان برسد.

هفته ۲۸ لیگ برتر؛ روز: ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
استادیوم: سیروس قایقران
داور: داوران: امیر سامان سلطانی کمک ها: آرمان اسعدی، علیرضا ممبنی داور چهارم: شبیر بهروزی ناظر: حاتم بک پور

کارت زرد:
مس رفسنجان:ایمان سلیمی (۷۱)

ترکیب ملوان:
ایمان صادقی، علی خوشکفا، محمدرضا بردبار، پدرام قاضی پور، مجید عیدی، محمود مطلق زاده (۴۶ صادق بارانی)، میلاد شعبانلو، مهران احمدی (۴۶ مهدی مومنی)، سجاد بازگیر (۷۱ محسن علافی)، امیرحسین یحیی زاده (۴۶ میلاد جهانی) و سهیل فداکار
سرمربی: مازیار زارع

ترکیب مس رفسنجان:
حامد لک، شاهین توکلی، ایمان سلیمی، جفرسون باهیا، سیدمهدی حسینی، مهرداد رضایی، حسن جعفری، مهدی ترکمان(قائم اسلامی‌خواه)، محسن آذرباد، فراز امامعلی و گادوین منشا(۸۱- امید لطیفی)
سرمربی: محمد ربیعی

⚽️ شرح گل
ملوان بندر انزلی صفر، مس رفسنجان ۱ (دقیقه ۱- گادوین منشا): با شروع بازی توپ بلند به جناح چپ محوطه ملوان رسید و بازیکنان این تیم توپ را برگشت دادند اما گادوین منشا با جایگیری به موقع موفق شد دروازه انزلی را باز کند

ملوان صفر - مس رفسنجان ۲ (دقیقه ۳۶- شاهین توکلی): ارسال کرنر بلند به محوطه شش قدم ملوان رسید و در شلوغی محوطه توپ مقابل فراز امامعلی افتاد اما ضربه او به تیر افقی دروازه برخورد کرد. در برگشت شاهین توکلی با جایگیری مناسب و با یک ضربه سر مطمئن دروازه ملوان را برای بار دوم باز کرد.

ملوان بندر انزلی صفر - مس رفسنجان ۳ (دقیقه ۶۱ - گادوین منشا): محسن آذرباد با یک پاس چیپ و پشت مدافعان ملوان، گادوین منشا را صاحب توپ کرد و او هم با سر توپ خوشکفا را محو کرد و وارد محوطه شد و با ضربه دقیق توپ را به تور دروازه ملوان رساند.


ملوان بندر انزلی صفر مس رفسنجان ۴ دقیقه ۸۳ - امید لطفی): روی اشتباه شعبانلو در دفع توپ باعث شد سر مهدی حسینی با توپ ربایی وارد محوطه ملوان شود و در موقعیت دو به تک با پاس در عرض لطیفی بازیکن تازه وارد را صاحب توپ کند تا او او با یک بغل پای ساده دروازه خالی را باز کند.

⏱ لحظات حساس:
دقیقه ۵: فرار قاضی‌پور از جناح چپ و ارسال آن به محوطه مس با دفع ناقص مدافعان رفسنجان در محوطه شش قدم به فداکار رسید. سهیل توپ را در موقعیتی مناسب برای بازگیر کاشت اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۷: حرکت تکنیکی و دیدنی شعبانلو از بین دو بازیکن مس توپ را به احمدی رساند. او هم با پاس در عرض یحیی‌زاده را صاحب توپ کرد. یحیی زاده از نزدیکی‌های محوطه به سمت دروازه حامد لک شلیک کرد اما شوت او از بالای دروازه مس به بیرون رفت.
دقیقه ۲۸: به نظر مس رفسنجان حساب ویژه‌ای روی جناح راست ملوان باز کرده است. اینبار فرار آذرباد و ارسال در عرض او روی خط محوطه شش قدم با برخورد به مدافع ملوان به شکی خطرناک و با اختلاف کمی از بالای تیر دروازه به کرنر رفت.
دقیقه ۳۳: محسن آذرباد امروز به شدت خط دفاعی ملوان را آزار داده است. این بار ارسال او از نزدیکی‌های محوطه ملوان به فراز امامعلی رسید. امامعلی در فضایی مناسب و با یک ضربه سر دقیق، گوشه بالای دروازه ملوان را هدف گرفت اما ایمان صادقی با یک شیرجه بلند و با کمک یک دست، توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه همین کرنر به گل دوم مس تبدیل شد.
دقیقه ۳۹: ملوان روی یک ضربه ایستگاهی در نزدیکی‌های محوطه مس، توپ را به بالای تیر دروازه مس کوبید. شعبانلو با یک پرواز بلند در نزدیکی‌های نقطه پنالتی توپ را با پروازی بلند و ضربه سر به بالای تیر افقی دروازه زد.
دقیقه ۴۵: حامد لک با یک شروع مجدد به موقع و پاس بلند، محسن آذرباد را صاحب توپ کرد. آذرباد با یک کنترل فوق العاده و چسبیده به خط، خودش را با جا گذاشتن چند بازیکن به محوطه ملوان رساند اما بازیکنان ملوان موفق شدند ضربه او را دور کنند.
دقیقه ۵۳: اشتباه صادق بارانی در شروع بازی باعث شد توپ پشت محوطه به مهرداد رضایی برسد و او هم با یک ضربه پرقدرت دروازه ایمان صادقی را هدف گرفت اما توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۶: سجاد بازگیر با پاس عرضی بارانی را چسبیده به محوطه مس صاحب توپ کرد و صادق با ضربه پرقدرت روی پای راست توپ را به سمت دروازه مس فرستاد اما حامد لک با جاگیری مناسب توپ را در آغوش گرفت.
دقیقه ۶۵: ارسال بارانی از جناح چپ به درون محوطه مس با اشتباه مدافعان مقابل احمدی روی خط شش قدم قرار گرفت اما جفرسون باهیا با یک تکل به موقع ضربه او را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۷: ضربه کرنر ملوان باعث شد توپ به شعبانلو در پشت محوطه رسید و او با یک سر توپ دو بازیکن مس را محو کرد و به سمت دروازه لک شلیک کرد اما سنگربان مس در دو مرحله توپ را دفع کرد.

 در حاشیه:
* امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران مربی بدنساز تیم یعنی علی قربانعلی‌پور را برای بررسی عملکرد دو تیم به ورزشگاه سیروس قایقران فرستاده.
* مطابق انتظار هواداران پرشور انزلی بخش عمده صندلی‌های ورزشگاه را پر کرده و به شدت تیم خود را تشویق می‌کنند.
* روی ارسال کرنر محسن آذرباد در دقیقه ۱۲ و درون محوطه ملوان، مطلق زاده و یکی از بازیکنان مس رفسنجان با یکدیگر برخورد کردند و این موضوع باعث شد داور برای لحظاتی بازی را قطع کند تا به وضعیت این دو بازیکن رسیدگی شود. حدود ۵ دقیقه بعد مشابه همین اتفاق روی کرنر ملوان در محوطه مس تکرار شد و یک بازیکن از هر دو تیم روی زمین افتادند تا داور برای رسیدگی به آنها بازهم بازی را متوقف کند.
* مس و منشا با گلزنی در ثانیه ۸ بازی و با زدن تنها چهار ضربه به توپ، رکورد جدیدی در لیگ برتر از این نظر را خلق کردند.
* در وقتهای تلف شده نیمه اول روی یک خروج توپ از کنار دروازه مس، داور ابتدا اعلام ضربه دروازه کرد. در ادامه و با مشورت با کمک خود تصمیم خود را تغییر و نقطه کرنر را نشان داد.
* با ثمر رساندن گل سوم مس، منشا برای شادی به سمت تماشاگران رفت و این باعث شد صادق بارانی به سمت او برود و با او صحبت کند اما با دخالت دیگر بازیکنان این موضوع رفع شد.
* بعد از گل سوم از بعضی ها سکوهای ورزشگاه سیروس قایقران شعار بازیکن بی غیرت شنیده شد.
* بعد از گل چهارم مس به نظر بطری آب معدنی از روی سکوها به سمت کمک داور پرتاب شد و با سر او برخورد کرد و همین موضوع باعث شد تا داور برای دقایقی بازی را قطع کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code