از بیانیه تند و تیز در خصوص عزل داخلی یک مدیر تا سکوت در قبال عملکرد نمایندگان منتخب؛
۱۴۰۲/۰۲/۱۳ ۰۹:۱۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- پس از مدت‌ها سکوت، بالاخره از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی (شانا) در استان گیلان که به عنوان یکی از مهم‌ترین جریانات اثرگذار در انتخابات استان در دوره‌های اخیر شناخته می‌شود، صدایی شنیده شد اما باز هم خبری از مطالبه گری و بررسی عملکرد نمایندگان و بیان مشکلات واقعی جامعه در کار نیست.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان در حالی در خصوص یک انتصاب داخلی در دانشگاه گیلان بیانیه می‌دهد که انتظار از این شورا، پاسخگویی در قبال عملکرد نمایندگانی است که به پشتوانه حضور در لیست انتخاباتی شانا، به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند.

سه نماینده رشت، نمایندگان فومن و شفت، لنگرود و آستانه اشرفیه، 6 نماینده از 13 نماینده‌ استان گیلان هستند که تحت حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان، وارد مجلس شورای اسلامی شدند.

حال که 3 سال از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد، به نظر می‌رسد که دیگر زمان پاسخگویی شانا گیلان به ریاست سردار نظرعلی علیزاده فرا رسیده است.

شورایی که با ائتلاف نیروهای مختلف اصولگرایان استان در ماه‌های منتهی به انتخابات اسفند 98 تشکیل شد تا افراد مورد حمایت خود را وارد مجلس یازدهم نماید اما پس از برگزاری انتخابات، گویا عزیزان فراموش کردند که می‌بایست نسبت به عملکرد خود و افراد مورد حمایتشان که اکنون عنوان نمایندگی مجلس را یدک می‌کشند، پاسخگو باشند.

شانا که اکنون برای یک عزل و نصب داخلی در دانشگاه گیلان بیانیه اعتراضی صادر می‌کند، چرا در خصوص مشکلات اقتصادی و واقعی جامعه، از بیکاری و فقر گرفته تا بی‌عدالتی و عدم شایسته‌سالاری و عملکرد لیست انتخاباتی خود در این سه سال روزه سکوت گرفته و هیچ واکنش جدی و موثری نداشته است؟ چرا درباره کمر شکسته شده مردم زیر بار تورم افسارگسیخته بیانیه نمی‌دهد؟

نگاهی به عدم پاسخگویی و مطالبه‌گری شورای ائتلاف گیلان بار دیگر فقدان احزاب قوی و موثر در کشور و استان را نمایان می‌کند. احزابی که باید در قبال کوچکترین کنش و عملکرد‌های خود و اعضا و افراد مورد حمایت خود به جامعه پاسخگو باشند اما به نظر می رسد این انتظار، خیالی خام است و شانا نیز به همان مسیری می رود که سال‌ها رقبای سیاسی خود را به آن متهم می کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code