۱۴۰۲/۰۲/۱۱ ۱۷:۴۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از موافقت این کمیسیون برای افزایش تعداد نمایندگان خبرداد.

گیل خبر/ به گزارش خانه ملت،علی حدادی، با اشاره به نشست امروز(دوشنبه 11 اردیبهشت ماه) کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: با حضور مسئولان ذی ربط و نماینده وزارت کشور، موضوع افزایش 40 کرسی به تعداد کرسی های مجلس در کمیسیون به تصویب رسید و وزارت کشور بحثی در خصوص بار مالی این موضوع در نشست کمیسیون مطرح نکرد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی در اسفندماه انجام می شود بعید به نظر می رسد که افزایش تعداد نمایندگان به این دوره از مجلس برسد چرا که باید در نوبت رسیدگی در صحن علنی قرار گیرد و طرح ها و لوایح بسیاری در نوبت بررسی قرار دارد مگر اینکه نمایندگان درخواست رسیدگی دو فوریتی طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جدول حوزه انتخابیه را بدهند.

وی گفت: افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جدول حوزه انتخابیه مجلس در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها نهایی شد اما تا قانون شدن این مصوبه فرایند زمان‌بری وجود دارد، از این رو نباید تصویب آن در کمیسیون را به حساب قانونی شدن و اعمال آن در انتخابات آینده گذاشت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: همچنین برخی مواد اصلاح قانون انتخابات مجلس که از صحن علنی به کمیسیون ارجاع شده بود بررسی و تصویب شد که در نوبت رسیدگی صحن علنی فردا قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code