با قطعی شدن رفتن مصطفی پور؛
۱۴۰۲/۰۲/۰۹ ۱۱:۰۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- شنیده‌های گیل خبر حاکی از آن است که پس از مدت‌ها گمانه زنی، خروج حسین مصطفی‌پور از معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تقریبا قطعی شده است.

فارغ از آن که اکنون در سال انتخابات مجلس قرار داریم، همواره سمت معاونت سیاسی استاندار از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

از «موسی فکور» و «بهروز جلایی» به عنوان دو گزینه با بیشترین شانس تصدی این عنوان نام برده می‌شود.

انتخاب سردار جلایی، جانباز 70 درصد دفاع مقدس و رئیس اسبق بسیج اساتید استان گیلان می‌تواند چراغ سبز استاندار به نیروهای حامی دولت و اصولگرایان سنتی باشد تا سطح انتقادات این جریان به خود را با توجه به جایگاه و ارتباطات جلایی، کاهش دهد. همچنین سوابق جلایی در دفتر شورای نگهبان در استان می‌تواند در برگزاری انتخابات اسفندماه مجلس مثمرثمر باشد.

از سویی دیگر، انتخاب موسی فکور، فرماندار فعلی فومن و معاون سیاسی اسبق فرمانداری رشت، با توجه به سوابق وزارت کشوری وی، می‌تواند منجر به جلب حمایت و همراهی نیروهای بدنه و داخلی استانداری شود. نیروهایی که دل خوشی از افراد خارج از سازمان با توجه به عملکردشان ندارند. فکور همچنین تجارب متعددی در برگزاری انتخابات دارد که می‌تواند کمک موثری در برگزاری انتخابات داشته باشد.

حال باید منتظر ماند و دید که در نهایت، اسدالله عباسی، استاندار گیلان چه کسی را در برهه حساس کنونی و در سال منتهی به انتخابات برای تصدی سمت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان انتخاب می‌کند.