در دیدار تیزهوش تابان با سرگی میلوشکین مطرح شد؛
۱۴۰۲/۰۲/۰۸ ۱۳:۱۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس در دیدار با رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه مرح کرد: برای تقویت روابط مناطق آزاد و مناطق تجاری دو کشور در حال تشکیل اتحادیه مناطق آزاد در روسیه هستند که مناطق آزاد اقتصادی ایران را نیز برای عضویت در آن دعوت به عمل خواهند آورد.

گیل خبر/ رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در ادامه سفر به فدراسیون روسیه با آقای سرگی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» آستراخان روسیه دیدار و طرفین در خصوص وضعیت زیرساخت‌های اقتصادی دو کشور و افزایش سطح همکاری‌های تجاری گفتگو کردند.

هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در این دیدار که در دفتر کار مدیر عامل منطقه ویژه لوتوس در آستراخان انجام گرفت، طرفین در خصوص توسعه و گسترش زیرساخت‌های دو کشور و ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه و همچنین تقویت روابط منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» آستراخان با منطقه آزاد اقتصادی انزلی مذاکره و تبادل نظر کردند.

تیزهوش تابان در این دیدار با بیان اینکه برخی از شرکت ایرانی برای تولید کالاهای خود از جهت تامین مواد اولیه در ایران محدودیت دارند، عنوان کرد: برای تامین مواد اولیه برخی کالاها در روسیه محدودیت وجود ندارد و به این دلیل آن‌ها تمایل دارند برای تولید محصولات خود در روسیه سرمایه‌گذاری کنند.

سرگی میلوشکین هم در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی و زیرساختی گفت: با کمال میل آماده پذیرش سرمایه‌گذاران ایرانی در منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» بوده و این آمادگی وجود دارد که برای پیشبرد سریع کارها در آینده نزدیک با مدیران این شرکت‌ها با ویدئوکنفرانس ارتباط برقرار نمایند و شرایط تاسیس شرکت را در آستراخان برای آن‌ها تشریح کنند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس تصریح کرد: برای تقویت روابط مناطق آزاد و مناطق تجاری دو کشور در حال تشکیل اتحادیه مناطق آزاد در روسیه هستند که مناطق آزاد اقتصادی ایران را نیز برای عضویت در آن دعوت به عمل خواهند آورد.

در پایان، تیزهوش تابان از میلوشکین برای سفر به ایران دعوت کرد که او در پاسخ اعلام کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر خواهد کرد و از مناطق آزاد انزلی و چابهار بازدید به عمل خواهند آورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code