۱۴۰۲/۰۲/۰۶ ۱۶:۰۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

سخنگوی بیمه مرکزی بعد از اظهاراتش در ارتباط با وزارت صمت و بدهکاری خودروسازها به شرکت‌های بیمه، با حکم رئیس کل بیمه مرکزی برکنار شد.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم، مجید مشعلچی قائم مقام بیمه مرکزی که حکم سخنگویی بیمه مرکزی را نیز داشت بعد از اظهاراتش درباره وزیر صمت و بدهکاری خودروسازها به صنعت بیمه از سمت سخنگویی برکنار شد.

گفته می شود قائم مقام بیمه مرکزی مورد توبیخ شدید وزیر اقتصاد هم قرار گرفته است.

مشعلچی دیروز و در جمع خبرنگاران گفته بود صنعت بیمه باید درخواست استیضاح وزیر صمت را به خاطر بدهی خودروسازان مطرح کند. 

مجید بهزادپور بعد از اظهارات مشعلچی طی سخنانی درباره وضعیت بدهی خودروسازها به صنعت بیمه گفت: بحث مطالبات از صنعت خودروسازی مطلب جدیدی نیست و بیش از نیمی از این رقم اعلام شده یعنی 4 هزار میلیارد تومانی جزو مطالبات جاری صنعت بیمه از صنعت خودروسازی است که بخش عمده‌ای از آن مطالبات سررسید نشده‌ای است که مطابق با روال همه ساله در زمینه فروش بیمه نامه‌های شخص ثالث ناشی از فروش قسطی ایجاد می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مطالبات غیرجاری صنعت بیمه از خودروسازان نیز عمدتا مربوط به سال 1400 و ماقبل آن ا ست که در جلساتی که با خودروسازان داریم این مطالبات با پیگیری‌های انجام شده در حال تسویه است.

سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع رسانی دولت نیز با تایید برکناری مجید مشعلچی فیروزآبادی سخنگوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در مطلبی نوشت:«سخنگوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از مقام سخنگویی برکنار شد. پیشتر به مدیران وابسته به دولت هشدار داده شده بود، هرگونه ناهماهنگی و مواضع غیرحرفه ای در درون دولت، در وهله اول با توبیخ و نهایتا به برکناری منجر خواهد شد. مدیران دولتی توجه کنند.»

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code