سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه امکان تغییر خودرو انتخابی برای نوبت‌های سال 1403 از فردا فراهم می‌شود، گفت: همچنین امکان انصراف متقاضیان در مرحله اول طرح یکپارچه و ثبت‌نام در مرحله دوم برای سایر متقاضیان فراهم شده است.

گیل خبر/ به گزارش فارس:امید قالیباف با بیان اینکه سامانه یکپارچه عرضه خودرو از فردا باز می‌شود، اظهار داشت: این سامانه از فردا 5 اردیبهشت به مدت 5 روز باز خواهد بود تا متقاضیان خرید خودرو در طرح یکپارچه بتوانند نسبت به تغییر نوع خودرو انتخابی خود اقدام کنند. 

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه سامانه یکپارچه عرضه خودرو برای دو گروه از متقاضیان که خواستار تغییر نوع خودروی خود هستند باز می‌شود، گفت: دسته اول آن افرادی هستند که در مرحله اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه نوبت تحویل خودرو آنها به سال آینده و به عبارتی 1403 موکول شده است. 

وی اظهار داشت: همانطور که قبلا نیز اعلام شد برخی از متقاضیان خرید خودرو  از طریق طرح یکپارچه که متقاضی محصولات پرتقاضای ایران خودرو بوده‌اند، نوبت تحویل خودرو آنها با سال 1403 موکول شده است، بنابراین برای این افراد این امکان فراهم شده است تا با مراجعه به سامانه یکپارچه عرضه خودرو که از فردا باز می‌شود، نسبت به تغییر نوع خودروی خود اقدام کنند و خودرویی دیگری انتخاب کنند تا زمان تحویل خودروی جدید آنها در سال 1402 قرار گیرد. 

قالیباف افزود: این افراد در سامانه یکپارچه؛ حق انتخاب فقط پنج اولویت خودرویی را دارند لذا می‌توانند یک و حداکثر 5 خودرو را به عنوان جایگزین خودرو پرتقاضای قبلی خود انتخاب کنند. نکته قابل توجه اینکه اگر این افراد تمام 5 اولویت جایگزین را انتخاب کنند قطعا نوبت تحویل خودرو آنها 1402 خواهد شد اما اگر فردی هیچ کدام از این 5 اولویت جایگزین را انتخاب نکند همان نوبت 1403 که به وی داده شده ملاک عمل خواهد بود و اگر هم متقاضی تعداد اولویت کمتری را انتخاب کند شانس‌ تحویل خودروی وی در سال 1402 کمتر می‌شود. 

* امکان انصراف و ثبت‌نام مجدد متقاضیان خرید در مرحله دوم طرح یکپارچه عرضه خودرو 

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان تغییر نوع خودرو برای سایر متقاضیان که زمان تحویل خودروی آنها سال جاری اعلام شده فراهم است، گفت: در مورد سایر متقاضیان که نوبت تحویل خودرو آنها سال جاری است اما به هر دلیلی خواهان تغییر نوع خودرو هستند این امکان فراهم شده تا این افراد با مراجعه به سامانه یکپارچه خودرو از خرید خودرو انصراف دهند و سپس در دور دوم عرضه خودرو از طریق طرح یکپارچه که در روز 16 اردیبهشت است شرکت کنند. اما هیچ تضمینی  وجود ندارد که نوبت تحویل خودرو آنها زودتر از آنچه که الان هست، تعیین شود. 

وی گفت: در این دوره‌ی ‌عرضه خودرو در طرح یکپارچه، بیش از 30 هزار تقاضا برای خودروهای سایپا وجود داشت‌ در حالی که تولید این خودروساز امسال 800 هزار دستگاه خواهد بود، براین اساس اگر متقاضیان خرید خودرو در دور دوم طرح یکپارچه، خودروهای سایپا را انتخاب کنند نوبت تحویل خودرو این افراد قطعا در سال 1402 خواهد بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code