۱۴۰۲/۰۲/۰۴ ۱۱:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ٠٤ ٢٤ ١٠ ٣٧ ٤٩

رشد قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه‌دار است. در این میان قیمت خودروهای مدل ۱۴۰۲ در بازار آزاد رکوردهای جدیدی را ثبت کرده‌اند.

گیل خبر/ به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو روز دوشنبه، چهارم اردیبهشت 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو از ابتدای فروردین‌ با نوساناتی همراه شد. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت. اما در نیمه دوم این ماه با توجه به افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای شوک جدیدی به بازار وارد شد و به نظر می‌رسد موج جدید گرانی در ادامه سال در انتظار بازار است.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پژو ۲۰۷i پانوراما دنده‌ای مدل 1402 به 805 میلیون تومان رسید.

اکنون رانا پلاس پاناروما 1402 را با نرخ پایین‌تر از 670 میلیون تومان در بازار نمی‌توان یافت.

پژو پارس موتور جدید XU۷P، ساخت ۱۴۰۲  که این روزها جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد و سقف 608 میلیون تومان را شکست.
پژو ۲۰۶ تیپ 2 که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز نرخ 610 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

در این میان خودروی ساینا دنده‌ای S که در روزهای گذشته وارد کانال 400 میلیون تومانی شد، امروز در بازار خودروی کشور به 392 میلیون تومان رسید.

تارا دنده‌ای که مدل ۱۴۰۲ آن به تازگی وارد بازار شده است، امروز ۸۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

لاماری 1401 با نرخ دو میلیارد و 400 میلیون تومان عرضه شد. این در حالی است که مدل 1402 این خودرو 50 میلیون گران‌تر از مدل قبلی خود، یعنی با نرخ دو میلیارد و 450 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S8 مدل ۱۴۰۲ امروز به دو میلیارد و 800 میلیون تومان رسید. هایما S7 پلاس ساخت ۱۴۰۲ قیمت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را در کارنامه خود به ثبت رساند.

تیگو 8 پرو اما امروز، دوشنبه، با ورود به کانال سه میلیارد تومانی، نرخ سه میلیارد و 100 میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

روند صعودی قیمت‌ها در بازار همچنان ادامه‌دار است. در این میان برخی صحبت‌ها در رابطه با کاهش قیمت خودرو در بازار با افزایش عرضه خودرو به گوش می‌رسد.

در این میان، کارشناسان معتقدند اگر کاهش قیمتی نیز در کار باشد، باتوجه به تورم و افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای، شیب قیمت‌ها تا پایان سال صعودی خواهد بود.

حال برخی از نمایشگاه‌داران و فعالان بازار خودرو خبر از کمیابی خودروی صفر در بازار می‌دهند. این خبر می‌تواند شوک جدیدی به بازار خودروی کشور وارد کند و به تبع آن خودروهای صفر داخلی با رشد قیمتی مواجه شوند.