۱۴۰۲/۰۲/۰۲ ۱۹:۵۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

4 سکوی ایرانی بله، ایتا، گپ و آی گپ با ارائه به‌روزرسانی به مرکز پیام یکدیگر متصل شدند تا کاربران هرکدام از این پیام‌رسان‌ها امکان ارسال پیام به هم را داشته باشند.

گیل خبر/ به گزارش فارس،  وعده اتصال پیام رسان های بومی ایرانی که توسط عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، داده شده بود عملی شده و 4 پیام رسان بله، ایتا، گپ، و آی گپ به یکدیگر متصل شدند.

اتصال این 4 پیام رسان به این معنی است که کاربران هر یک از آن ها می‌توانند به مخاطبان خود در سه پیام رسان دیگر پیام ارسال کنند. کاربران در صورت تمایل بعد از اجرای به روزرسانی امکان اتصال به مرکز پیام و  اعلام  موافقت خود در زبانه حریم خصوصی و امنیت می‌توانند این ویژگی را فعال کنند.

بر اساس وعده ای که زارع پور داده است دو پیام رسان دیگر سروش پلاس و روبیکا هم در آینده به این جمع اضافه خواهند شد تا کاربران آن ها هم امکان ارسال پیام به مخاطبین خود در دیگر پیام رسان های بومی را داشته باشند.

پیش از این وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که پیام رسان های بومی به یکدیگر متصل خواهند شد و قرار بود که این وعده در دهه فجر 1401 اجرایی شود که اکنون با تاخیر صورت پذیرفته است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : پیامرسان داخلی

نظر شما:

security code