۱۴۰۲/۰۲/۰۱ ۱۶:۵۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که یک جنگنده این کشور به طور تصادفی شهر بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین را بمباران کرده است. به گفته این وزارتخانه یک جنگنده بمب افکن سوخو ۳۴ (Su-۳۴) تصادفا این بمب را پرتاب کرده است. به گفته فرماندار سه نفر در جریان این بمباران مجروح شده و به چندین ساختمان آسیب وارد آمده است.

گیل خبر/ به نقل از انتخاب،وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که یک جنگنده این کشور به طور تصادفی شهر بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین را بمباران کرده است. به گفته این وزارتخانه یک جنگنده بمب افکن سوخو ۳۴ ( Su-34) تصادفا این بمب را پرتاب کرده است.

وزارت دفاع گفته که این حادثه در ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه به وقت محلی شب گذشته رخ داده است. هیچ توضیحی برای این بمباران داده نشده است.

بمب در تقاطع دو جاده نه چندان دور از مرکز شهر و در کنار ساختمان‌های مسکونی فرود آمده است. ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار این منطقه گفته که انفجار ناشی از بمباران، گودالی به بزرگی ۲۰ متر در مرکز این شهر برجای گذاشته است.

به گفته فرماندار سه نفر در جریان این بمباران مجروح شده و به چندین ساختمان آسیب وارد آمده است.

تصاویر و فیلم های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی آپارتمان‌هایی را نشان می‌دهد که بر اثر انفجار آسیب دیده‌اند.

فرماندار منطقه گفته که مردم این شهر شب سختی را پشت سرگذاشتند.

بلگورود، شهری با ۳۷۰ هزار نفر جمعیت، حدود ۴۰ کیلومتر(۲۵ مایل) با مرز اوکراین فاصله دارد. این شهر در شمال شهر خارکیف در اوکراین واقع شده است.

مردم این شهر به دلیل نزدیکی با مرز اوکراین از زمان تهاجم روسیه در هراس از گلوله باران زندگی می کنند.

جت های روسی هم در مسیر خود به اوکراین به طور مرتب بر فراز این شهر در پرواز هستند.