مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خبر داد :
۱۴۰۲/۰۱/۲۹ ۱۳:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل توزیع برق گیلان جزییات طرح جهادی افزایش تاب آوری شبکه های فشار متوسط در سال 1401 را ارائه داد .

گیل خبر/ وی خاطرنشان کرد: با هدف افزایش تاب آوری و پایداری شبکه های فشار متوسط و کاهش مدت زمانی خاموشی ها در اثر شرایط نامساعد جوی، طرح تاب آوری شبکه در شرکت توزیع برق گیلان از سالیان گذشته آغاز و در سالجاری با قدرت و انسجام بیش از پیش اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت : در سال 1401برنامه ریزی دقیق و مدونی صورت پذیرفت تا 364 مرحله طرح مذکور با فعالیت 1321 اکیپ اجرایی شود و 136 فیدر و قریب به 500 کیلومتر شبکه نیز مورد اصلاح قرار گیرد و برای مجموعه اقدامات مذکور 120127میلیون ریال اعتبار صرف شده است. 
مهدیزاده تاکید کرد: طرح تاب آوری جهادی تعمیرات پیشگیرانه ای است که طی سالیان متوالی در کل استان بمنظور کاهش تعداد خاموشی ها اجراء شده است چراکه در طول سال علاوه بر قطعی برق بر اثر عیب و تخریب تاسیسات برق در شرایط جوی ، ناپایداری بر اثر برخورد شاخه درخت یا سایر اجسام خارجی در شبکه برقرسانی رخ می دهد و این امر باعث تحمیل خاموشی های متعدد با مدت زمان نسبتا طولانی به مشترکین می شود و علاوه بر پیگیری کاهش مدت زمانی خاموشی ها ، پایش و حذف اینگونه موارد جهت کاهش تعداد خاموشی ها در دستورکار شرکت توزیع برق گیلان قراردارد .
مدیرعامل توزیع برق گیلان اضافه کرد: باوجود  اجرای طرح مذکور و طرح بزرگ جایگزینی شبکه های فشار ضعیف فرسوده با کابل خودنگهدار در سطح استان و باوجود چندین مرحله بارش برف، وقوع تندباد و... شبکه های توزیع برق گیلان از پایداری مناسبی در سال گذشته برخوردار بود.
وی گفت: در مجموع و از ابتدای اجرای این طرح تا پایان سال 1401 مجموعاً 1431 مرحله ، 5214 اکیپ اجرایی طی 30728 نفرساعت به فعالیت پرداختند و 225 فیدر و 2681 کیلومتر شبکه فشار متوسط مورد اصلاح و بهسازی قرار گرفت و برای اجرای طرح افزایش تاب آوری جهادی مجموعاً 369240 میلیون ریال هزینه شده است.
مهدیزاده در خاتمه گفت: اجرای این قبیل فعالیت ها نشان دهنده اهمیت تامین برق پایدار برای مشترکین است و کارکنان توزیع برق گیلان با آمادگی کامل برای دستیابی به هدف غایی شرکت یعنی جلب رضایتمندی مردم و پاسخگویی هرچه بهتر به مشترکین تلاش می کنند .

 

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : توزیع برق گیلان

نظر شما:

security code