هم زمان با ماه مبارک رمضان در گیلان؛
۱۴۰۲/۰۱/۲۵ ۱۲:۵۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
کانونی   ها در راهپیمایی روزجهانی قدس شرکت کردند/تبلور همراهی و هم دلی با کودکان فلسطین

کارکنان، اعضا و زبان‌آموزان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون زبان استان گیلان با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، حمایت همیشگی خود را از ملت مظلوم فلسطین، به‌ویژه کودکان و نوجوانان ستمدیده فلسطینی اعلام‌کردند.

گیل خبر/ به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، نام‌گذاری جمعه پایانی ماه مبارک رمضان به عنوان«روز جهانی قدس،»، فرصت ارزش‌مندی است تا مسلمانان و آزادیخواهان عالم درپاس‌داشت میراث ماندگار امام‌خمینی(ره) نسبت به برگزاری رزمایش‌همدلی با مسلمانان مظلوم فلسطینی اقدام‌کرده و بر ضروت آزاد‌سازی قدس شریف و بازگشت پاره تن جهان اسلام به سرزمین‌های اسلامی تاکید‌کنند.

برهمین اساس، کارکنان، اعضا و زبان‌آموزان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون زبان استان گیلان با تکیه بر باورمندی و رسالت‌های فرهنگی خود ضمن برنامه‌ریزی فعالیت‌های هدف‌مند برای مخاطبان کودک و نوجوان، همراه با مردم روزه‌دار ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس سال 1402 شرکت‌کردند و فریاد دادخواهی فلسطینیان، به ویژه کودکان و نوجوانان فلسطینی شدند.
این رزمایش‌همدلی در مرکز استان گیلان با پرپایی ایستگاه فعالیت‌های «همراه با کودکان و نوجوان فلسطینی» در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس شهر رشت همراه‌شد و مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری شش‌گانه کانون پرورش فکری و زبان‌آموزان کانون زبان شهرستان با همراهی کارکنان ستادی، درسایه برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی، ازکودکان، نوجوانان و خانواده‌ها استقبال‌کردند.
چهره‌آرایی کودکان و نوجوانان با تصویر پرچم فلسطین، معرفی کتاب، برپایی کارگاه ادبی و نقاشی با محوریت فلسطین و کودکان فلسطینی و تعیین سطح رایگان مخاطبان کانون زبان، از جمله این برنامه‌ها به شمار‌می‌رفت.
این‌درحالی‌است که مراکز فرهنگی هنری کانون استان گیلان هم با فضا‌سازی مناسب و اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی و به استقبال روزجهانی قدس رفتند.
اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی، تولید و انتشار محتوای مناسب با محوریت فلسطین اشغالی و قدس‌شریف، برپایی ایستگاه فعالیت‌های فرهنگی در مسیر راهپیمایی مردمی روز‌جهانی قدس و حضور در عبادی سیاسی نماز جمعه از جمله برنامه‌هایی بود که به همت مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان اجرایی‌شد.