۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ۱۶:۲۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

طبق اطلاعات به دست آمده از مقامات آگاه، در آینده نزدیک رئیس سازمان برنامه و بودجه تغییر می کند.

گیل خبر/ به گزارش فارس، طبق اطلاعات به دست آمده از مقامات آگاه، سید مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه به‌زودی این مسئولیت را به داود منظور تحویل خواهد داد.

مسعود میرکاظمی از شهریور 1400 تاکنون رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بوده است. میرکاظمی سازمان برنامه و بودجه را در شرایطی تحویل گرفت که بودجه 1400 از ناترازی جدی رنج می بُرد؛ با تلاش وی و دیگر مسئولان دولت سیزدهم، کاهش قابل توجهی در شکاف کسری بودجه در سال 1401 رخ داد به طوری که حدود 97 درصد پیش بینی بودجه 1401 محقق شد و برای اولین بار در چند دهه اخیر بیش از 100 درصد اعتبارات عمرانی پیش بینی شده در بودجه پرداخت شد.

داود منظور یکی از گزینه های اصلی سکان داری سازمان برنامه و بودجه است، وی فارغ التحصیل از دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در مقطع دکتری اقتصاد با گرایش اقتصاد‌سنجی است.

منظور هم اکنون رئیس سازمان امور مالیاتی است. در دوره مسئولیت وی اقدامات زیادی در حوزه سازمان مالیاتی انجام که یکی از نتایج این اقدامات، افزایش 52 درصدی تعداد مودیان مالیاتی و رشد 56 درصدی درآمدهای مالیاتی در سال 1401 بوده است. معاون برنامه سازمان برنامه و بودجه، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو از دیگر سوابق مدیریتی داود منظور است.

همچنین شنیده شده قرار است محمدهادی سبحانیان از معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد به سازمان امور مالیاتی برود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code