۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ۱۰:۰۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

شهردار پیشین تهران که به اتهام قتل همسر دوم خود در زندان به سر می‌برد، پس از نزدیک به چهار سال، عفو و از زندان آزاد شد.

گیل خبر/ به نقل از جام جم؛ محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، هفتم خرداد۹۸ همسر دوم خود به نام میترا استاد را با شلیک گلوله در خانه‌شان در محله سعادت‌آباد تهران به قتل رساند. ساعاتی بعد از ارتکاب این قتل، برسر مزار والدین خود در شهرستان رفت و سپس خود را به پلیس تهران تسلیم کرد.

او در جریان تحقیقات پلیسی-قضایی اعلام کرد با همسرش اختلافات خانوادگی داشته که همین باعث شده میان آنها در آن روز بگو مگو شکل بگیرد و بعدهم عصبانی شده و این اتفاق تلخ رقم خورده‌است. اتهامات شهردار پیشین تهران قتل عمدی همسرش، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح بود. پرونده وی با صدور جلب به دادرسی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. این در حالی بود که متهم توانست از خانواده مقتول با پرداخت دیه رضایت بگیرد و بخشیده شود. در ادامه قضات دادگاه کیفری نجفی را از جنبه عمومی جرم به شش سال و شش ماه زندان محکوم کردند. علاوه بر این، شهردار پیشین بابت نگهداری سلاح نیز به دو سال حبس از سوی دادگاه انقلاب محکوم شد.

او همچنان در زندان به سر می‌برد تا این‌که چند ماه قبل درخواست عفو کرد که نامه او از طریق زندان در اختیار کمیسیون عفو و بخشودگی قرار گرفت و پرونده او نیز مثل بقیه زندانیان که درخواست عفو داده‌بودند، مورد بررسی قرار گرفت تا این‌که با درخواست عفوش موافقت شد.

بنابراین نام وی در فهرست زندانیان مورد عفو قرار گرفت و بعد از گذشت نزدیک به چهارسال از محکومیتش، از زندان آزاد شد. پرونده پس از کش و قوس‌های فراوان در اجرای احکام دادسرای جنایی تهران بسته شد.