به همت کانون استان گیلان؛
۱۴۰۲/۰۱/۱۶ ۰۹:۰۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ٠٤ ٠٥ ٠٩ ٠٢ ٠٥

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان فراخوان استانی مهرواره ادبی‌آیینی «روشنای اندیشه» را منتشر‌کرد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این فراخوان استانی در آستانه سالگرد شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، روز و هفته نکوداشت مقام معلم و مربی انتشار‌یافت.

ترویج مفاهیم دینی و پیام‌های قرآنی درحوزه تعلیم و تربیت، تعالی شناخت ادبیات دینی و ارزش‌گذاری به آثار معلمان و مربیان دربخش شعر و داستان آیینی و ملی، پرورش استعداد‌های ادبی کودکان و نوجوانان و بازشناسی ادبی، از جمله اهداف انتشار فراخوان مهرواره «روشنای اندیشه» به‌شمار‌می‌رود.

جایگاه معلم و مربی در قرآن کریم، احادیث نبوی و فاطمی، تاثیر تکریم مقام معلم و مربی در ترویج ارزش‌های دینی، اخلاقی و ملی و تبیین نقش معلم و مربی در ذوق و پرورش اندیشه مخاطب نیز از محور‌های موضوعی مهرواره«روشنای اندیشه» است که با همراهی دانش‌آموزان و بزرگسالان(مربیان، معلمان، مدرسان و اساتید دانشگاه) برگزار‌می‌شود.

براساس این فراخوان، دانش‌آموزان 7 تا 15 سال‌ با ارسال متن ادبی و دست‌نوشته خلاق و دانش‌آموزان گروه سنی بالای 15 سال با خلق آثاری در حوزه شعر و داستان در این حرکت فرهنگی-ادبی شرکت‌خواهند‌کرد و گروه سنی بزرگ‌سال نیز می‌توانند آثار اشعار و داستان‌‌های خود را به زبان فارسی و در صورت تمایل دو یا چند‌زبانه با ترجمه فارسی، به دبیرخانه مهرواره ارسال ‌کنند.

مهلت ارسال آثار نیز 10 اردیبهشت 1402 اعلام‌شده و علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال حداکثر 3 اثر در هربخش و ذکر مشخصات کامل، نسبت به ارسال آثار به مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان یا از طریق صندوق پستی 3181 اقدام‌کنند.

گفتنی‌است طی آیینی از خالقان آثار برگزیده با لوح سپاس و اهدای جایزه تجلیل خواهد‌شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code