۱۴۰۲/۰۱/۱۱ ۱۱:۲۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

برای اولین بار در تاریخ آمریکا دادگاهی در منهتن علیه یک رئیس جمهور فعلی یا سابق اعلام جرم کرد و دونالد ترامپ با اتهامات جنایی روبرو می شود.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، منابع به سی ان ان گفتند که وکلای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، از سوی دفتر دادستانی منطقه منهتن نیویورک مطلع شده اند که هیئت منصفه به کیفرخواست او رای داده است.

کیفرخواست دونالد ترامپ توسط هیئت منصفه بزرگ منهتن مهر و موم شده است و در روزهای آینده اعلام خواهد شد. یک منبع به سی ان ان گفت که این اتهامات در حال حاضر به طور عمومی مشخص نیست. دفتر دادستان منطقه منهتن با وکلای ترامپ تماس خواهد گرفت تا درباره تسلیم شدن او برای مواجهه با محاکمه صحبت کنند.

دفتر دادستان منطقه منهتن از رئیس جمهور سابق در رابطه با نقش ادعایی وی در یک طرح پرداخت پول و حق السکوت و سرپوش گذاشتن بر موضوعی مرتبط با یک ستاره فیلمهای مستهجن به نام "استورمی دنیلز" که به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ بازمی گردد، تحقیق کرده است.

به گزارش سی ان ان این تصمیم مطمئناً شوک بزرگی را در سراسر کشور وارد می‌کند و سیستم سیاسی ایالات متحده را - که هرگز شاهد مواجهه یکی از رهبران سابق خود با اتهامات جنایی نبوده است - بیش از پیش دچار تشتت آرا خواهد کرد، مخصوصا در زمانی که ترامپ خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری آماده می کند.

دستیاران ترامپ اعلام کردند او هم اکنون در عمارت خود در فلوریدا به سر میبرد و از شنیدن اعلام این خبر شوکه شده است. برخی رسانه ها هم گزارش کرده اند ترامپ طی روزهای آتی بازداشت می شود و این بازداشت شامل انگشت نگاری، عکس برداری و حتی دستبند زدن میشود.

ترامپ در واکنش به این اعلام جرم مدعی شده هیچ جرمی مرتکب نشده و این توطئه جو بایدن و دموکرات هاست تا جلوی پیروزی او در انتخابات را بگیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code