علت تاخیر در پرداخت حقوق اسفندماه معلمان و فرهنگیان، اختلاف محاسبات وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه درباره نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان بوده است.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا، تاخیر در پرداخت حقوق اسفند فرهنگیان که در روزهای پایانی سال بحث برانگیز شده، اختلاف محاسبات این دو دستگاه اعلام شده است.

در همین زمینه، وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توصیه های رئیس جمهور در جلسه روز گذشته هیات دولت، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده، تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.
با وجود اختلاف مبانی محاسبه فوق العاده رتبه بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور، پس از رایزنی‌ها حقوق اسفند فرهنگیان در حال پرداخت است.
پیگیری‌ها نشان می‌دهد برای اجرای «قانون نظام رتبه بندی معلمان» مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مصوب شده است.
بر همین اساس از مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان با توجه به قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت، حداکثر حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان قابل اختصاص به طرح نظام رتبه بندی معلمان برای اجرای ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ بوده است.
تا تاریخ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بطور کامل تخصیص یافته ‌و مابقی نیز امروز ۲۹ اسفند در مسیر پرداخت قرار گرفت.
بر اساس بررسی ایرنا، مابه التفاوت بین محاسبات وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه برای اجرای رتبه‌بندی معلمان ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code