۱۴۰۱/۱۲/۱۸ ۲۲:۴۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

سازمان سنجش آموزش کشور برگزاری آزمون «یوس» توسط سازمان سنجش و یا تحت نظارت این سازمان در اسفند ماه را تکذیب کرد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور برگزاری آزمون «یوس» توسط سازمان سنجش و یا تحت نظارت این سازمان در اسفند ماه را تکذیب کرد.

 دکتر غلامرضا یادگارزاده با بیان اینکه اطلاعیه آزمون‌هایی که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید، افزود: در حال حاضر مجوزی برای برگزاری آزمون یوس صادر نشده و نظارت این سازمان بر برگزاری این آزمون صحت ندارد.

 
رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ۷۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت ساماندهی، هماهنگی، نظارت و صدور مجوز آزمون‌های بین المللی به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شده است و خبر برخی رسانه‌ها و مؤسسات خصوصی از برگزاری‌ و یا نظارت سازمان سنجش بر برگزاری آزمون یوس در اسفند ماه تکذیب می‌شود.

به گزارش ایسنا، این اطلاعیه از سوی سازمان سنجش در حالی منتشر شده که این سازمان در بهمن ماه سال جاری در اطلاعیه‌ای فراخوان شرکت در آزمون یوس را اعلام کرده و در متن اطلاعیه خود نوشته بود: «آزمون "یوس" که آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه محسوب می‌شود، ۲۱ اسفندماه سال جاری برای نخستین‌بار در ایران برگزار می‌شود و داوطلبان برای ثبت‌نام در این آزمون تا ۸ اسفندماه فرصت داشتند و پس از تایید ثبت‌نام، داوطلبان می‌توانند  ۱۸ تا ۲۰ اسفند ماه برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند. 

آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ترکیه، ۲۱ اسفند ساعت ۱۱ به وقت ایران برگزار می‌شود و نتایج این آزمون در آخرین روز سال ۱۴۰۱ یعنی ۲۹ اسفند به اطلاع داوطلبان می‌رسد. »