وزیر کار:
۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۱۲:۰۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: وعده داده شده در خصوص ایجاد یک میلیون فرصت شغلی تحقق یافته و به حمدالله از یک میلیون فرصت شغلی در سال عبور کردیم.

گیل خبر/ به نقل از مهر؛ سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به استحضار می‌رسانم که وعده داده شده در رابطه با یک میلیون فرصت شغلی تحقق یافته و به حمدالله از یک میلیون فرصت شغلی در سال عبور کردیم.

وی عنوان کرد: شاید سوال این باشد که شیوه‌های صحت سنجی شما بر چه اساسی بوده است؟ اولاً گزارش‌های مرکز آمار ایران که گزارش فصلی آن روز گذشته منتشر شد، مؤید این عرایض در رابطه با ایجاد اشتغال است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: خوشبختانه نرخ بیکاری در فصل پاییز نسبت به فصل بهار ۷ دهم کاهش داشته و به ۸/۲ رسیده است.

مرتضوی تصریح کرد: بر اساس همین گزارش، درصد اشتغالِ کامل افزایش و درصد اشتغالِ ناقص هم کاهش پیدا کرده است. شیوه دوم صحت سنجی و راستی آزمایی ما سامانه رصدی است که در وزارتخانه و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور پیشخوان دارد و قابل مشاهده است. ما به سه روش راستی آزمایی انجام می‌دهیم و یک روش آن پیامکی است.