mahar-tavarom
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با نمایندگان؛
۱۴۰۱/۱۰/۲۵ ۱۰:۳۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه رفع نیازهای سلامت‌محور مناطق محروم در اولویت است، گفت: تالش به‌عنوان قطب درمانی غرب گیلان تقویت می‌شود تا مردم مجبور نباشند برای دریافت خدمات سلامت‌محور به مرکز استان ارجاع شوند.

گیل خبر/ حسن محمدیاری، نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با دکتر محمدتقی آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با بیان اینکه نیازهای بهداشتی و درمانی گیلان را کاملاً می‌شناسد، اظهار کرد: تمام تلاش ما رفع نیازهای سلامت‌محور مردم به‌ویژه در مناطق محروم است.

وی با اشاره به بعد مسافت تالش به‌عنوان قطب درمانی غرب گیلان از مرکز استان، افزود: باید تلاش کرد تا این قطب از جهات مختلف تجهیز و توسعه شود تا مردم برای دریافت خدمات سلامت‌محور مجبور نباشد به مرکز استان ارجاع شوند.

حسن محمدیاری، نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب دکتر آشوبی به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بر ضرورت ارتقای سطح بهداشت و درمان حوزه انتخابیه خود تأکید کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار تأمین و راه‌اندازی MRI در بیمارستان شهید نورانی تالش به جهت بهره‌مندی مردم منطقه از این مزیت شد.

باید برای توسعه زیرساخت‌های سلامت بدون وقفه شتافت

ابراهیم نجفی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز با دکتر محمدتقی آشوبی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه برای توسعه زیرساخت‌های سلامت باید بدون وقفه شتافت، گفت: از سرگیری طرح‌های عمرانی به‌ویژه طرح‌های نیمه‌تمام و یا طرح‌هایی که نقش‌ی آن‌ها تهیه‌شده در دستور کار است و باید تا حصول نتیجه آن‌ها تلاش کرد.

دکتر محمدتقی آشوبی در این نشست با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌های گذشته در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی بخش‌های بهداشت و درمان شهرستان آستانه‌اشرفیه، اظهار کرد: احداث مرکز جامع خدمات سلامت تخصصی بندر کیاشهر در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به توان بالای بنیاد مستضعفان در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در کشور، افزود: می‌توان از ظرفیت بنیاد مستضعفان در احداث مرکز جامع سلامت بندر کیاشهر بهره گرفت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امروزه هیچ کاری لذت‌بخش‌تر از خدمت به مردم نیست، گفت: تمام‌وقت خود را برای ارائه خدمت به نظام سلامت استان اختصاص داده‌ام.

دکتر آشوبی با اذعان به اینکه برای توسعه زیرساخت‌های سلامت باید بدون وقفه شتافت، گفت: ازسرگیری طرح‌های عمرانی به‌ویژه طرح‌های نیمه‌تمام و یا طرح‌هایی که نقشه‌های آن تهیه‌شده در دستور کار است و باید تا حصول نتیجه آن‌ها تلاش کرد.

ابراهیم نجفی نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب دکتر آشوبی به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات سلامت‌محور در این شهرستان تأکید کرد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی همچنین در این دیدار در خصوص جانمایی بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی شهرستان آستانه‌اشرفیه، راه‌اندازی مرکز جامع سلامت تخصصی در بندر کیاشهر و همچنین راه‌اندازی مرکز جامع سلامت در شهر آستانه‌اشرفیه مواردی را مطرح و خواهان مساعدت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت تحقق آن‌ها شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به افتتاح کلینیک تخصصی آستانه‌اشرفیه، گفت: تأمین نیروی انسانی برای بخش‌های اداری و درمانی در این کلینیک از دیگر نیازمندی‌های حوزه سلامت است که انتظار داریم در دوره کنونی بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code