مسئول کمیته کودک و نوجوان بزرگ داشت دهه فجر گیلان:
۱۴۰۱/۱۰/۱۹ ۱۸:۵۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
دست آوردهای انقلاب، آراسته به زیور خلاقیت تبیین شود/ فردای ایران اسلامی نیازمند نسلی بصیر و باورمند است

مسئول کمیته کودک ونوجوان ستاد گرامی‌داشت دهه فجر استان گیلان، فردای ایران اسلامی را نیازمند نسلی بصیر و باورمند ارزیابی‌کرد و گفت: لازم است دست‌آورد‌های انقلاب اسلامی آراسته به زیور خلاقیت تبیین‌شود.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی اداره کل استان گیلان، سید‌جلیل میرعظیمی این سخنان را نخستین نشست هم‌اندیشی اعضای کمیته کودک ونوجوان ستاد بزرگ‌داشت چهل‌و‌چهارمین سالگرد پیروزی د انقلاب اسلامی اظهار‌داشت و افزود: بهره‌گیری از ابزار هنر در بازنمایی دست‌آورد‌های این نظام مردمی برای نسل کودک و نوجوان، نقشی اساسی دارد.

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان طی این جلسه که 19 دی 1401 و به میزبانی این مجموعه در رشت صورت‌گرفت، با اشاره به دسترسی آسان به داده‌ها و رسانه‌ها اظهار‌کرد: باید‌های جهاد تبیین روشن‌ است و آن‌چه تدبیر و تدبر بیش‌تری طلب‌می‌کند، چگونگی ارایه آموزه‌هاست
مسئول کمیته کودک و نوجوان دهه فجر گیلان در ادامه به اهمیت فرهنگ‌سازی، به ویژه در حوزه کودک و نوجوان پرداخت و با بیان این‌که فردا‌های ایران اسلامی بر بنیان‌های فکری و با تکیه بر توان‌مندی‌های آنان شکل‌می‌گیرد، تصریح‌کرد: انتقال آموزه‌ها به این نسل در گرو توجه به ظرافت‌ها و بهره‌گیری از خلاقیت‌هاست.
او در همین زمینه به جنگ ترکیبی اخیر دشمن اشاره‌داشت و با یاد‌آور‌شدن شیوه‌های نوین کینه‌ورزی و ورود دشمنان به عرصه‌های مختلف گفت: لازم است با پرهیز از حرکت‌های کلیشه‌ای و در سایه خلاقیت‌ورزی، به تبیین دست‌آورد‌های انقلاب و تشریح روند دشمنی معاندان با نظام بپردازیم.
میرعظیمی بر همین اساس نیز دهه فجر انقلاب اسلامی را فرصتی مناسب برای برنامه‌ریزی و بصیرت‌افزایی دانست و با ضروری قلمداد‌کردن هم‌گرایی و هم‌افزایی دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد فعال در عرصه فرهنگ افزود: کانون به عنوان مجموعه فعال در عرصه کودک و نوجوان، برای نیل به اهداف، گام‌های موثری برداشته‌است.
اشاره به عناوین مهم‌ترین فعالیت‌های کانون پرورش فکری در ایام‌الله دهه فجر، دیگربخش سخنان میرعظیمی بود وی ضمن یادآوردشدن مناسبت‌های ملی و مذهبی این روز‌ها گفت: برای اجرای برنامه‌های مشترک و ارایه فعالیت‌ به کودکان و نوجوانان دستگاه‌های اجرایی آمادگی داریم.
ادامه‌بخش این نشست نیز صحبت‌های اکرم‌السادات حسینی، معاون فرهنگی کانون گیلان و نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته کودک ونوجوان ستاد گرامی‌داشت دهه فجر استان بود و طی آن بر حمایت از فعالیت‌های کودک و نوجوان‌محور و تبیین دست‌آورد‌های انقلاب برای این نسل تاکید‌شد.
حاضران هم‌چنین، به تشریح اهم برنامه‌های دستگاه متبوع خود پرداختند و بر لزوم برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و ارایه برنامه‌های تکمیلی در جلسه آتی تاکید‌کردند.
گفتنی است، در این نشست، حمید‌رضا قاسمی، معاون اداری‌مالی کانون پرورش فکری و نمایندگانی از صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، محیط‌زیست، تبلیغات اسلامی، میراث فرهنگی و گردشگری، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، حوزه هنری، و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان حضور‌داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code