۱۴۰۱/۱۰/۱۹ ۱۷:۴۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رییس فدراسیون فوتبال گفت: این فدراسیون به هیچ عنوان زیر بار صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌هایی که فاقد صلاحیت حرفه‌ای شدن باشند، نخواهد رفت.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه رفع تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه های ایران از سوی AFC مسئولیت فدراسیون فوتبال برای صدور این مجوز را بیش از قبل کرده است، افزود: فدراسیون به هیچ عنوان در زمینه سندسازی و اهمال برای تیمی که صلاحیت حضور در لیگ قهرمانان را ندارد اقدامی نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: اگر در دوره گذشته باشگاه ها با خطر محرومیت مواجه بودند از این پس در صورت مشاهده هر نوع تخلفی در این زمینه، به غیر از باشگاه ها، فدراسیون فوتبال نیز به مدت سه سال تعلیق خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: هر باشگاهی بر اساس استانداردهای پنج‌گانه صلاحیت حضور در جام باشگاه ها را نداشته باشد طبق قانون نباید مجوزی برای آن صادر شود.

تاج یادآور شد: در صورت تعلیق فدراسیون فوتبال دیگر هیچگونه فعالیت بین المللی نخواهد داشت که این امر مشکلات بسیاری را در پی خواهد داشت. بر همین اساس هر تیمی شرایط دریافت مجوز را نداشته باشد تیم دیگری که دارای آن شرایط باشد جایگزین خواهد شد.

تاج در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه هزینه هایی که در ایران و کشورهایی نظیر ژاپن، قطر و عربستان می شود، افزود: اگر همه از مجلس و دولت گرفته و همه دست به دست هم دهند کشور ما باز نسبت به رقبای خود در منطقه عقب است.

وی یادآور شد: تیمی مانند النصر عربستان با بازیکنی به ارزش ۹ هزار میلیارد تومان قرارداد می‌بندد که این تیم قرار است با تیمی مانند نساجی یا پرسپولیس در آسیا بازی کند.

رییس فدارسیون فوتبال تاکید کرد: با وجود این، ایران باز هم از آنها بالاتر قرار دارد به طوری که در فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال بانوان و حتی جوانان بالاتر از آنهاست. با وجود این شرایط نابرابر همچنان با نهایت تلاش جلو خواهیم رفت و اصلا هم ناامید نیستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code