۱۴۰۱/۰۸/۱۲ ۱۹:۱۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره‌کننده ارشد دولت جو بایدن بار دیگر در حمایت از ناآرامی ها و آشوب ها در ایران حمایت کرد و گفت که ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد حذف شود.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا،روز گذشته (دوم نوامبر /۱۱ آبان ماه جاری) همزمان با شروع نشست غیررسمی آمریکا علیه ایران در سازمان ملل درباره ناآرامی های اخیر ، کامالا هریس معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که واشنگتن برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل تلاش می‌کند.

 کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا که پیش از با یکی از فعالان حقوق بشر مخالف جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار کرده بود، در بیانیه ای در تدام حمایت دولت جو بایدن از آشوب ها و ناآرامی ها در ایران اعلام کرد: امروز ایالات متحده قصد خود را برای همکاری با شرکا برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد اعلام می‌ کند.

لیندا توماس گرینفیلد سفیر و نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در نشست غیررسمی ضد ایرانی در سازمان ملل در این باره گفت که درباره اخراج ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل با شرکای خود در شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل همکاری خواهیم کرد.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید نیز روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی خبری گفت: ایالات متحده از درخواست جوامع مدنی برای اخراج فوری جمهوری اسلامی از کمیسیون سازمان ملل متحد در مورد وضعیت زنان، استقبال می‌کند.

پیش از این، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار نامه ای سرگشاده از سوی برخی زنان شناخته شده در آمریکا همچون هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا و میشل اوباما همسر باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین این کشور، خواستار اخراج فوری جمهوری اسلامی ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل شده‌ بودند.

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که در نشست ضد ایرانی کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل حضور یافته بود، روز پنجشنبه به وقت محلی در گفتگو با رسانه های منطقه ای  با ادعای اینکه ایران حقوق زنان را نقض می کند، اعلام کرد ایالات متحده و شرکایش به دنبال اخراج ایران از کمیسیون زنان سازمان ملل هستند.