سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با اعضای هیئت علمی گروه داخلی:
۱۴۰۱/۰۸/۰۱ ۲۱:۳۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه برای حرکت، نیاز به موتور دارد و موتور محرکه آن در ابتدای کار، اعضای هیئت‌علمی گروه‌های تخصصی و در مرتبه دوم، همگرایی نخبگان نظام سلامت، هستند.

گیل خبر/ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، عصر امروز، دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست با جمعی از اساتید و اعضای هیئت‌علمی گروه داخلی دانشگاه در سالن اجلاس ریاست با اشاره به عدم توسعه‌یافتگی زیرساخت‌های درمانی در گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه طی سال‌های اخیر بخش خصوصی گیلان رشد قابل توجهی داشته و باید تلاش شود تا بخش دولتی استان نیز توسعه پیدا کند.


*فضای فیزیکی کافی برای فعالیت گسترده علمی و عملی اساتید علوم پزشکی وجود ندارد*
وی با بیان اینکه گیلان تنها استانی است که از داشتن سایت جامع دانشگاهی محروم است، افزود: اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌ویژه گروه داخلی از نخبگان جامعه‌اند و با ظرفیت‌های موجود قادر به ارائه فعالیت‌های گسترده علمی و عملی هستند منتها فضای کافی برای رشد و پیشرفت آن‌ها وجود ندارد.

*تجهیزات پزشکی در بخش دولتی متناسب با تعداد اعضای هیئت‌علمی محدود است*
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در مراکز آموزشی و درمانی استان علیرغم حضور اساتید و اعضای هیئت‌علمی و پزشک متبحر در بخش دولتی، بسیار محدود هست ازاین‌رو مردم برای درمان، بخش خصوص را به بخش دولتی ترجیح می‌دهند.
دکتر بالو با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای رشد و توسعه زیرساخت‌ها در استان، گفت: همه رؤسای پیشین دانشگاه به‌اندازه توان خود در جهت رشد و اعتلای نظام سلامت گیلان تلاش کرده‌اند و ما باید در این مسیر بیش از گذشته تلاش کنیم تا کمبودهای موجود سریعاً به نفع مردم، رفع شود.

*موتور محرکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعضای هیئت‌علمی و نخبگان نظام سلامت هستند*
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه برای حرکت نیاز به موتور دارد و موتور محرکه آن در ابتدای کار اعضای هیئت‌علمی گروه‌های تخصصی و در مرتبه دوم همگرایی نخبگان نظام سلامت است.
دکتر بالو تصریح کرد: اصلاح مسیر نادرست کنونی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حرکت روبه‌جلو اعضای هیئت‌علمی و تلاش روزافزون آن‌ها در همان محلی که خدمت ارائه می‌کنند را می‌طلبد.
وی مسیر رشد و تعالی در نظام سلامت را درگرو تلاش همگانی دانست و خاطرنشان کرد: همیت و همگرایی که در برخی مناطق کشور ازجمله تبریز، تهران، اصفهان و یا دیگر استان‌های پیشرو در دستیابی نظام سلامت به نقطه مطلوب وجود دارد، در گیلان کم دیده می‌شود و نیازمند تقویت است.

*ملاک ما برای تعیین معاونین و مدیران، داشتن تعهد و صلاحیت حرفه‌ای است*
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اشاره‌ای نیز به روند انتخاب معاونین و مدیران در دوره کنونی کرد و افزود: در انتخاب معاونین و مدیران ملاک ما تعهد و صلاحیت حرفه‌ای افراد است.

*سدهای موجود از سر راه افراد خلاق و ایده پرداز برداشته می‌شود*
دکتر بالو افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان یک نگاه تخصصی و حرفه‌ای دارد و با نگاه به اولویت‌ها، تمام تلاش‌ها را در پیش خواهیم گرفت و سدهای موجود را از سر راه صاحب‌نظران خلاق و ایده پرداز خواهیم برداشت.

*برای رفع دغدغه مردم باید از منیت ها عبور کرد*
وی رشد و توسعه نرم‌افزاری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را با تکیه‌بر درون و توانمندی‌های داخلی ممکن دانست و گفت: در توسعه سخت‌افزاری و رشد فضای فیزیکی بخش‌های مختلف نظام سلامت گیلان رئیس دانشگاه به‌تنهایی نمی‌تواند موفق شود بلکه همه باید برای رفع دغدغه مردم از منیت ها عبور و به منافع نظام سلامت استان و مردم آن فکر کنند.
گفتنی است در این نشست، تعدادی از اعضای گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تبیین توانمندی و ظرفیت‌های خود، به بیان دغدغه‌ها و مسائل حوزه آموزش و بالین مراکز تحت فعالیت خود پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code