۱۴۰۱/۰۷/۱۹ ۱۱:۵۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

استاندار تعیین تکلیف مطالبات کارگران و ادامه روند اجرای سد شفارود، تسریع در پروژه فاضلاب رشت، توجه به آبرسانی روستاها بویژه روستاهای دارای تنش آبی و تخصیص اعتبار به پروژه های نیمه تمام وزارت نیرو در استان گیلان را خواستار شد..

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان: اسدالله عباسی روز(دوشنبه) با اشاره به برگزاری جلسه فوق العاده با وزیر نیرو در تهران، گفت: در پی برگزاری این جلسه با حضور علی اکبر محرابیان و معاونین وی و پیگیری های انجام شده، تعیین تکلیف مطالبات و پرداخت حقوق کارگران این سد مخزنی بصورت ویژه مورد تأکید قرار گرفت.

وی بیان کرد: در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم رسیدگی به امور کارگران و پرداخت حقوق به حقه آنان مورد توجه است.

استاندار گیلان تسریع در ادامه روند عملیات اجرایی احداث سد مخزنی را ضروری دانست و افزود: با توجه به اهمیت احداث سد مخزنی شفارود، در دیدار با دکتر محرابیان، تعیین تکلیف وضعیت کارگاه و فعالیت پیمانکار این سد مخزنی برای سرعت بخشیدن به امور مربوط از دیگر مواردی بود که بر آن تأکید شد. عباسی با اشاره به اینکه هم اکنون سد مخزنی شفارود دارای 50 درصد پیشرفت فیزیکی است، تصریح کرد: این سد مخزنی با 101 متر ارتفاع در تأمین و مدیریت 66 میلیون مترمکعب آب در حوزه های آب شرب، آب کشاورزی و نیز صنعت گیلان نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران کارفرمای احداث سد مخزنی شفارود است، گفت: در این دیدار، وزیر نیرو در خصوص بررسی دقیق آخرین وضعیت عملیات اجرایی این سد مخزنی و رفع موانع آن و نیز تعیین تکلیف وضعیت پرداختی و مطالبات کارگران سد شفارود دستورات لازم را صادر کرد.
تسریع در اجرای عملیات فاضلاب رشت، توجه به آبرسانی به روستاهای گیلان بویژه روستاهای دارای تنش آبی در حوزه آب آشامیدنی و تصفیه خانه های استان از جمله تصفیه خانه طول لات شهرستان رودسر و تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارت نیرو به پروژه های نیمه تمام از دیگر مواردی بود که در این جلسه از سوی استاندار گیلان مطرح و توسط وزیر و معاونین وزارت نیرو و مدیران استان بررسی شد.

عباسی با بیان اینکه ساماندهی پروژه فاضلاب شهری کلانشهر رشت بسیار حائز اهمیت است؛ الحاق دو پروژه مهم راه آهن رشت - آستارا و فاضلاب رشت به بخش تهاتر نفتی در سالجاری را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با توجه به عدم محدودیت منابع از مزایای بخش تهاتر نفت برای معطل نماندن پیمانکاران، برای پروژه‌ فاضلاب پنج هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که احیاء رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت را شامل می‌شود.

وی افزود: بخش‌های عمده منشاهای آلودگی این دو رودخانه قطع شده اما مهمترین بخش مربوط به فاضلاب رشت است که امیدواریم از طریق تفاهم‌نامه منعقد شده و تأکیدی که امروز در جلسه با وزیر نیرو برای تسریع در اجرای آن شد، در بازه زمانی مشخص به نتیجه برسد.

استاندار گیلان اظهار کرد: در حوزه آب آشامیدنی؛ یک هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان برای آبرسانی به ۷۱۱ روستای این استان در نظر گرفته شده که لازم است وزارت نیرو در این حوزه نیز اهتمام ویژه داشته باشد.

عباسی با بیان اینکه تأکید بر اتمام پروژه تصفیه خانه طول‌لات از دیگر مواردی مطروحه در جلسه با وزیر نیرو بوده، گفت: در این جلسه تخصیص بموقع اعتبارات از سوی وزارت نیرو برای تکمیل این تصفیه خانه و نیز سهم ویژه ای از اعتبارات وزارت نیرو برای اتمام پروژه های نیمه تمام این وزارت خانه در گیلان مورد نظر قرار گرفت.

گفتنی است: در این نشست فوق العاده محمد جوانبخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و وحید خرّمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان نیز حضور داشتند.