۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۱:۵۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
پایان یک افسانه؛ دنیای تنیس با فدرر گریه کرد!

راجر فدرر، نابغه سوئیسی دنیای تنیس شب گذشته در مسابقات لیورکاپ از دنیای حرفه‌ای تنیس به صورت رسمی خداحافظی کرد.

گیل خبر/ به گزارش ورزش سه؛ راجر فدرر، دارنده بیست عنوان گرنداسلم تنیس، 103 جام قهرمانی و یکی از بزرگ‌ترین ورزشکاران تاریخ دیشب و پس از انجام بازی دونفره به همراه رفیق و رقیب همیشگی‌اش، رافائل نادال، به صورت رسمی از دنیای تنیس حرفه‌ای بازنشسته شد.

راجر که به اعتقاد بسیاری از مفسران، کارشناسان، تماشاگران، بازیکنان فعال و بازنشسته بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ رشته تنیس محسوب می‌شود، درحالی در 41 سالگی به 24 سال دوران پرافتخارش پایان داد که برای ورزش تنیس، چیزی فراتر از یک اسطوره و ابرقهرمان به شمار می‌رفت. راجر فدرر به خاطر نبوغ ذاتی، مهارت ورزشی و شخصیت و اخلاق کم‌نظیرش از محبوبیتی باورنکردنی در بین تمام تماشاگران تنیس و ورزش‌دوستان برخوردار است و همین موضوع باعث شده که غول‌های تجاری دنیا که وارد حوزه اسپانسرینگ شده بودند، او را به عنوان یکی از سفیران برند خودشان انتخاب کنند.

جذابیت‌های فردی راجر فدرر درون و بیرون از زمین تنیس افزایش چشمگیر جوایز نقدی مسابقات مختلف تنیس با ورود اسپانسرهای بزرگ را به دنبال داشت و البته نسل‌های جدید علاقه‌مند به تنیس را بیشتر از هرزمان دیگری به سمت این ورزش کشاند.

صرف‌نظر از اینکه آیا برای بزرگ‌ترین بودن در تاریخ یک ورزش نیازی به پرافتخارترین بودن هست یاخیر، راجر با بیست عنوان قهرمانی در گرنداسلم‌ها، شش قهرمانی در مسابقات پایان فصل، 28 قهرمانی در مسترزها و مدال طلای المپیک پکن در بخش دونفره و چندین و چند رکورد دست‌نیافتنی در این رشته، از نظر افتخارات هم سومین تنیسور برتر تاریخ به شمار می‌رود که شاید اگر در دو مقطع با مصدومیت زانو و الزام به جراحی همراه نمی‌شد، آماری بهتر از این داشت.

اسطوره سوئیسی که بیش از یک هفته قبل از خداحافظی‌اش از ورزش تنیس در مسابقات LAVER CUP خبر داده بود، شب گذشته درحالی که سه نفر از بزرگ‌ترین هماوردان او، رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی ماری، در این تورنمنت همراهش بودند، در پایان مسابقه دونفره تیم منتخب اروپا متشکل از فدرر و نادال در برابر تیم دونفره منتخب جهان شامل جک ساک و فرانسیس تیافو که با برتری تیم جهان تمام شد، به صورت رسمی به دوران ورزشی خودش به عنوان بازیکن خاتمه داد.

اما یکی از احساسی‌ترین فضاهای ممکن در ورزش تنیس، در سالن O2 شهر لندن، محل برگزاری مسابقات لیورکاپ پس از پایان مسابقه "فدال" رقم خورد. جایی که راجر فدرر، در حضور بسیاری از بزرگان بازنشسته این رشته چون راد لیور، بیورن‌برگ، استفان ادبرگ، جان مک‌انرو به همراه مربیان و خانواده درجه یک اسطوره در کنار رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی ماری به عصر باشکوه تنیس با فدرر پایان داد.

استاد سوئیسی که پس از آخرین حضورش روی کورت به عنوان بازیکن قادر به کنترل احساساتش نبود، با چشمانی تر شده گفت:" این همان چیزی است که می خواستم باشد، از شما متشکرم. این یک مسیر عالی بود و حاضرم تمام آن را دوباره از اول طی کنم."

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code