۱۴۰۱/۰۶/۱۷ ۰۸:۱۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

اغراق نیست اگر بگوییم که میگرن حتی می‌تواند راه رفتن یا صحبت کردن فرد مبتلا را دشوار کند، عده‌ای حتی از حساسیت به نور یا بو و همچنین حالت تهوع رنج می‌برند. در اینجا ۵ باور غلط رایج درباره میگیرن که باید بدانید را بررسی می‌کنیم.

گیل خبر/ به گزارش همشهری آنلاین، میگرن یک درد ضربان دار در سر است که می‌تواند برای برخی افراد بسیار شدید و حتی ناتوان کننده باشد. این سردردهای طاقت‌فرسا که معمولاً در یک طرف سر ایجاد می‌شوند، به تدریج در طی چند ساعت یا چند روز بروز پیدا می‌کنند. افراد ممکن است به دلایل مختلفی به میگرن مبتلا شوند که ناشی از مواردی مانند استرس، اضطراب، تغییرات هورمونی، رژیم‌های غذایی سخت یا مشکلات خواب باشد.

اغراق نیست اگر بگوییم که میگرن حتی می‌تواند راه رفتن یا صحبت کردن را بسیار دشوار کند، عده‌ای حتی از حساسیت به نور یا بو و همچنین حالت تهوع رنج می‌برند. در اینجا ۶ باور غلط رایج درباره میگیرن که باید بدانید را بررسی می‌کنیم.

میگرن همان سردرد است

میگرن با چندین محرک، علائم و علل مختلف، می‌تواند بسیار شدیدتر از سردرد باشد. این افسانه که میگرن همان سردرد است، واقعاً اشتباه است، به ویژه برای کسانی که به طور مرتب از میگرن رنج می‌برند و درک می‌کنند که چقدر می‌تواند دردناک باشد. در حالی که سردردها اغلب کوتاه مدت هستند و می‌توان آنها را راحت درمان کرد، میگرن می‌تواند ساعت‌ها یا حتی روزها ادامه داشته باشد.

میگرن فقط زنان را مبتلا می‌کند

این درست است که زنان سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به میگرن هستند، اما این بدان معنا نیست که مردان از آن رنج نمی‌برند. از آنجا که زنان مبتلا به میگرن به طور گسترده‌تری شناخته شده‌اند، این فکر به یک باور اشتباه رایج تبدیل شده است.

میگرن فقط چند ساعت طول می‌کشد

برخلاف سردرد که معمولا فقط چند ساعت طول می‌کشد، میگرن در صورت عدم درمان ممکن است بین ۴ تا ۷۲ ساعت طول بکشد. حتی با درمان، میگرن ممکن است کمی‌ طول بکشد تا از بین برود و حتی اگر شدت درد برطرف شده باشد، ممکن است همچنان از برخی علائم رنج ببرید.

کافئین باعث میگرن می‌شود

مصرف کافئین می‌تواند باعث کم آبی بدن شود زیرا کافئین دارای اثرات ادرارآور خفیفی است. در نتیجه بسیاری از مردم بر این باورند که کافئین باعث میگرن می‌شود. با این حال این باور عمدتا نادرست است. برخی تحقیقات حتی نشان داده‌اند که کافئین ممکن است به علائم میگرن کمک کند. کافئین می‌تواند به انقباض عروق خونی و کاهش تورم در مغز که باعث درد می‌شود کمک کند، به این معنی که می‌تواند به عنوان تسکین سریع علائم شدید میگرن عمل کند.

تغییر رژیم غذایی میگرن را متوقف می‌کند

درست است که دوست داریم باور کنیم که تغییر عادات غذایی ما حملات میگرنی را متوقف می‌کند، اما باور غلطی است. در حالی که داشتن یک رژیم غذایی متعادل سالم و نوشیدن مقدار زیادی آب برای سلامت کلی ما مفید است، که به نوبه خود می‌تواند به ما در مدیریت علائم میگرن کمک کند، یک تغییر ساده در رژیم غذایی مانع بروز کامل میگرن ما نمی‌شود.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : میگرن

نظر شما:

security code