به همت کانون پرورش فکری استان قزوین فراخوان شد؛
۱۴۰۱/۰۶/۱۶ ۱۰:۰۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه
شاعر و نویسنده گیلانی برگزیده سیزدهمین سوگواره سراسری عاشورایی

حمیرا خدابنده دوگاهه، کارشناس مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان عنوان برگزیده بخش داستان‌نویسی سیزدهمین سوگواره سراسری عاشورایی را از آنِ خود‌کرد.

گیل خبر/ به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، فراخوان این سوگواره سراسری به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در خرداد 1401 انتشار‌یافت و اعضای کودک، نوجوان، ارشد و مربیان کانون سراسر کشور در سه بخش فرهنگی(قصه‌گویی)، هنری (عکس و تصویرگری)و ادبی (داستانک و شعر) به ارایه اثر پرداختند.

آشنایی افزون‌تر مخاطبان با فرهنگ انسان‌ساز عاشورا، ترویج فرهنگ و هنر عاشورایی و تولید آثار فاخر در این زمینه، از اهداف انتشار این فراخوان به‌شمار‌می‌رفت و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نیز با اطلاع‌رسانی مناسب، دریافت بیش از یکصد اثر در بخش ‌های مختلف، به‌گزینی و ارسال آثار منتخب به دبیرخانه این رویداد فرهنگی‌هنری در استان قزوین، نقشی سازنده داشت.

آیین پایانی سیزدهمین سوگواره سراسری عاشورایی استان قزوین نیز ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ در مجتمع فرهنگی‌هنری کانون استان قزوین برگزار و «حمیرا خدابنده دوگاهه، شاعر، نویسنده و کارشناس ‌مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان گیلان به عنوان برگزیده بخش داستان‌نویسی این رویداد فرهنگی‌هنری انتخاب‌شد.

شایان‌ذکر‌است، حمیرا خدابنده دوگاهه، سال‌ها به‌عنوان مربی، مربی‌مسئول، کارشناس فرهنگی در کانون فعالیت‌داشت و اکنون نیز به‌عنوان کارشناس مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به تربیت نسلی صاحب اندیشه می‌اندیشد.

«قصه‌های عمو ابراهیم»، «ادبیات کودک در گیلان»، «ترنم و ترانه»، «فرمانروای عشق»، «دلواژه‌های سبز» و «مثل باران»، بخشی از آثار این شاعر، نویسنده و پژوهشگر گیلانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code