مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان:
۱۴۰۱/۰۵/۲۷ ۲۳:۰۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نماز را اساس زندگی انسان دانست و جایگاه و اثرات مثبت این فریضه الهی را غیر‌قابل انکار توصیف‌کرد.

گیل خبر/ به گزارش روابط‌عمومی اداره کل کانون استان گیلان، پریسا خیرخواه که در جمع مسئولان استانی، کارکنان، اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آنان سخن‌می‌گفت، با بیان این مطلب افزود: چنان‌چه جایگاه نماز به واقع ‌پذیرفته‌شود، هیچ¬کس قادر به منع آن برای انسان نخواهد‌بود.

مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در همین ارتباط حرمت، جایگاه و اثرات مثبت خواندن نماز و عمل به فرایض را یادآور‌ش و پاکی نیت را لازمه برپایی این فریضه عنوان‌کرد.
وی که در ویژه‌برنامه «آیه‌های آفتاب»، به مناسبت ماه محرم، دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی صحبت‌می‌‌کرد، دهه دوم ماه محرم و ایام اسارت آل‌الله را مورد توجه قرارداد و با خاطر‌نشان‌کردن مصائب اسرای کربلا گفت: این روز‌ها را می¬توان به مراتب دشوار‌تر از نیمه نخست ماه خون و قیام محسوب‌کرد و رسالت حضرت¬زینب‌(س) را در انتقال پیام¬ قیام حسینی و حمل برچم امر به ‌معروف و نهی از منکر، خطیر برشمرد.
خیرخواه با بیان این¬که پاس‌داشت قیام عاشورا و امر به معروف و نهی از منکر، نیاز¬مند رسیدن به زهد و عرفان عقلانی¬است، تصریح‌کرد: این شایستگی و شناخت قدر و جایگاه، در حضرت زینب‌(س) متبلور¬است و برهمین برهمین‌اساس صبر، بردباری و گذشت زینبی الگویی برای همگان، به¬ویژه بانوان به‌شمار‌می‌رود.
این مسئول استانی دیگر بخش سخنان خود را به 26 مرداد ماه، سالروز بازگشت آزادگان به کشوراختصاص‌داد و از این بزرگواران با عنوان شهدای زنده و سرمایه¬های ایران اسلامی یاد‌کرد.
او با والا و شامخ توصیف‌کردن جایگاه شهیدان، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم آنان گفت: قدرشناسی از این سرمایه‌ها، نیازمند فرهنگ‌سازی، توجه ویژه به طرح تکریم وارج‌گذاری به رشادت‌ها و تحمل مصیبت‌ها از سوی آنان است.
مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان این که لازمه نهادینه‌سازی فرهنگ قدرشناسی، درک درست از جایگاه و آگاهی از دشواری‌‌های ایثارگران است، تاکید‌کرد: برای ایجاد پیوند‌های هرچه‌بهتر ، نیازمند هم‌نشینی اهدای شاخه¬‌گُل‌های سپاس به این عزیزان هستیم .
قدردانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد اقامه نماز استان گیلان، پایان‌بخش صحبت‌های پریسا‌خیرخواه در ویژه‌برنامه«آیه‌های آفتاب» بود که روز چهارشنبه، 26 مرداد 1401 در سالن سینمای اداره-کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت‌گرفت.