۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۰۰:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره فرایند ضبط و ابطال گواهینامه به علت دریافت نمره منفی توضیح داد.

گیل خبر/ به نقل از همشهری آنلاین: رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران درباره فرایند ضبط و ابطال گواهینامه به علت دریافت نمره منفی توضیح داد.

سرهنگ علی شریفی رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به سازوکار نمرات منفی و ضبط و ابطال گواهینامه گفت: در جدول تخلفات حادثه‌ساز ۲۰ تخلف وجود دارد که انجام آن‌ها باعث می‌شود علاوه بر جریمه، نمره منفی نیز برای راننده ثبت شود.

وی درباره فرایند ضبط یا ابطال گواهینامه در صورت دریافت نمره منفی افزود: این فرایند سه مرحله دارد. اگر در مرحله اول جمع نمرات منفی راننده در صورت انجام تخلف حادثه‌ساز به ۳۰ برسد، ۳ ماه گواهینامه وی ضبط می‌شود.

شریفی ادامه داد: اگر بعد از ۳ ماه راننده دوباره شروع به رانندگی کرد و تخلفات حادثه‌ساز انجام داد و رفتار وی اصلاح نشد، این بار در صورت رسیدن جمع نمرات منفی به ۲۵ برسد ۶ ماه گواهینامه وی ضبط می‌شود.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران با اشاره به باطل شدن گواهینامه در مرحله سوم این فرایند گفت: اگر راننده پس از ۲ بار ضبط گواهینامه باز هم دست به تخلفات حادثه‌ساز بزند و نمره منفی دریافت کند، در صورت رسیدن جمع نمرات منفی‌اش به عدد ۲۰، گواهینامه وی باطل می‌شود و راننده مذکور باید پس از یک سال وقفه دوباره به آموزشگاه‌های رانندگی مراجعه کند و آزمون بدهد تا دوباره گواهینامه بگیرد.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code