۱۴۰۱/۰۵/۲۴ ۲۱:۳۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی و اجرایی از چندین تصرف غیر مجاز در شهرستان خمام بازدید نمودند.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی و اجرایی از چندین تصرف غیر مجاز در شهرستان خمام بازدید نمودند.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با بیان اینکه جنگل های هیرکانی از کهن ترین جنگل های جهان و سرمایه ملی و متعلق به همه نسل هاست اظهار داشت: برخی اشخاص که عمدتا غیربومی می باشند برخی قسمت های جنگلی روستای فتاتو را تصرف نموده و چون این تصرفات دارای سابقه و پیشینه است لذا حسب دستور ریاست کل دادگستری استان به زودی نشستی در شهرستان خمام پیرامون بررسی چنین مواردی تشکیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این بازدید با اشاره به اینکه فردی غیربومی  اراضی جنگلی و حریم رودخانه را  در منطقه تیسیه خمام تصرف نموده و اقدام به ساخت و ساز در این مکان و اسقرار پل بر روی رودخانه بدون مجوز قانونی نموده است افزود: در راستای گزارشات و شکایات مردم، دستگاه قضایی به تخلفات این فرد رسیدگی نموده و حکم قطعی تخریب و اعاده مکان به وضعیت سابق صادر شده است و به زودی اجرایی خواهد شد.

آقایی در پایان با بیان اینکه عده ای سودجو اراضی کشاورزی را به کمترین قیمت از کشاورزان خریداری کرده و آن را به افراد غیر بومی می فروشند تصریح کرد: دستگاه قضایی با متجاوزین و متصرفین اراضی ملی در چارچوب قانونی برخورد قاطع می نماید.