۱۴۰۱/۰۵/۱۳ ۲۰:۰۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
آخرین قیمت ها در بازار خودرو ۱۳ مرداد ۱۴۰۱+جدول

قیمت سمند LX امروز پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ به ۳۱۵ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۱۱ به ۲۰۵ میلیون تومان رسید.

گیل خبر/ به گزارش فرارو،قیمت کوئیک دنده‌ای امروز با یک میلیون تومان کاهش به ۲۰۸ میلیون تومان رسید. قیمت پراید ۱۳۱ امروز یک میلیون تومان افزایش یافت و به ۱۸۷ میلیون تومان رسید. پراید ۱۱۱ هم با یک میلیون تومان افزایش نسبت به دیروز ۲۰۵ میلیون تومان بود.

 سمند LX امروز با دو میلیون تومان افزایش قیمت ۳۱۵ میلیون تومان، سمند EF7 با دو میلیون تومان کاهش قیمت به ۳۵۰ میلیون تومان و سمند EF7 دوگانه سوز با سه میلیون تومان افزایش قیمت به ۴۲۵ میلیون تومان رسید. پژو ۴۰۵ با سه میلیون تومان افزایش امروز ۴۲۵ میلیون تومان بود.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای پنج میلیون تومان کاهش قیمت داشت و به ۶۰۰ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو با یک میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۳۰۳ میلیون تومان بود و پژو ۲۰۶ صندوقدار هم با دو میلیون تومان کاهش قیمت ۳۵۳ میلیون تومان به فروش رسید.

قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا LX است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا LX، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش‌سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود.

همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو‌های سایپا در بازار

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود.

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه‌ دنده پنج‌سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است.

 شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.