رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مدیران ارشد قضایی از کارخانه ماشین سازی امیدی و کارخانه ریسندگی در شهرستان لاهیجان بازدید نمود.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مدیران ارشد قضایی از کارخانه ماشین سازی امیدی و کارخانه ریسندگی  در شهرستان لاهیجان بازدید نمود.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به ظرفیت مناسب شرکت ماشین سازی مواد غذای امیدی در راستای اشتغال زایی جوانان اظهار داشت: هم اکنون 250 نفر از تحصیل کردگان رشته های فنی در این شرکت مشغول به کار می باشند که در صورت بهره برداری از تمام ظرفیت کارخانه، این تعداد به 500 نفر ارتقا می یابد.

وی در ادامه افزود: مبنی بر دستور رئیس کل دادگستری استان  دستگاه قضایی حمایت های حقوقی لازم را با برگزاری نشستی با حضور مدیران و مسئولان متولی در دادگستری استان در خصوص اعطای مجوزها و برخورداری از تسهیلات بانکی در مدت زمان کوتاه تر ودر چارچوب قانونی انجام خواهد داد.

آقایی در بازدید از کارخانه ریسندگی لاهیجان که مساحتی بیش از  40 هزار متر مربع دارد وضعیت کنونی آن را ماحصل بی توجهی و غفلت ورزی مسئولان و سوء استفاده از موقعیت کارخانه دانست و تصریح کرد: بنا به نظر کارشناسان این واحد تولیدی غیر فعال بیش از 2 هزار میلیارد تومان ارزش دارد.

وی با بیان اینکه این کارخانه می توانست بستر اشتغال جوانان منطقه باشد ولی مالکان کنونی در صدد تغییر کاربری صنعتی کارخانه به کاربری مسکونی هستند اظهار داشت: حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، دادستان لاهیجان اجازه تغییر کاربری را نداده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد.

آقایی در پایان خاطر نشان کرد: با پیگیری دستگاه قضایی با استفاده از ظرفیت های قانونی در جهت حل مشکلات بانکی، دارایی، تامین اجتماعی و ... از ابتدای سال 1401 تاکنون 40 واحد تولیدی از تعطیلی نجات یافته و به چرخه تولید بازگشته اند و برای 1600 نفر هم امنیت شغلی فراهم شده است.