نشستی در خصوص مشکلات آرد و نان در استان گیلان به ریاست رئیس کل دادگستری استان گیلان  و با حضور تعدادی از مدیران متولی و برخی از دادستان ها و فرمانداران استان برگزار شد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، نشستی در خصوص مشکلات آرد و نان در استان گیلان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان  و با حضور تعدادی از مدیران متولی و برخی از دادستان ها و فرمانداران استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان  با اشاره به تعطیلی برخی نانوایی ها و طولانی بودن صف های نانوایی اظهار داشت: عدم نظارت در حوزه توزیع و حمل و نقل آرد موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه مسافر پذیر بودن گیلان، حضور بالای گردشگر و نیز افزایش برخی از کالاهای اساسی خصوصا برنج، موجب افزایش مصرف نان مردم شده است تصریح کرد: به موازات نیاز استان باید سرانه آرد بیشتری به گیلان اختصاص یابد.

وی با تاکید بر اینکه اداره جهاد کشاورزی وظیفه قانونی نظارت در حوزه حمل و نقل و توزیع آرد را برعهده دارد افزود: جهاد کشاورزی مکلف است ظرف مدت زمان یک هفته برنامه نظارتی خود را جهت برون رفت از این معضل به دستگاه قضایی ارائه دهد و مولفه ها و شیوه های نظارت را نیز بدون اینکه بار امنیتی و فشار اقتصادی مضاعف برای مردم به دنبال داشته باشد مشخص نماید.

این مقام ارشد قضایی در پایان خاطر نشان کرد: در صورتی که بسته نظارتی  کامل بوده و وظایف سایر نهادها در آن لحاظ شده باشد، دستگاه قضایی و سایر نهاد های امنیتی و حاکمیتی نیز در راستای تسهیل معیشت مردم حمایت های قاطع خود را در این خصوص اعمال می نمایند.