۱۴۰۱/۰۴/۲۳ ۲۳:۳۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ قاسمی از برگزاری یادواره سردار شهید محمد بیگلو فردا(جمعه،۲۴ تیر) در گلزار شهدای رشت خبر داد.‌

سیداکبر قاسمی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور را مدیون شهدا هستیم گفت: حفظ و حراست از خون شهدا وظیفه خطیری است که بر عهده ماست.‌
 
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه برپایی یادواره شهدا یکی از اقداماتی است که هر ساله برپا می‌شود گفت: فردا ( جمعه، ۲۴ تیر ) یادواره سردار شهید محمد بیگلو که به دلیل فعالیتش در آموزش نیروهای نظامی نابغه آموزشی نام گرفته است، برگزار می‌شود.
 
وی اذعان کرد: این یادواره ساعت ۶ عصر فردا در گلزار شهدای رشت با سخنرانی سردار کوثری فرمانده دفاع مقدس برگزار می‌شود.
 
قاسمی افزود: سردار شهید میثم محمد بیگلو، این دلاور جوان و رزمنده مسئولیت خطیر آموزش نیروها را بر عهده داشت و طبق گزارش های دریافتی بیش از ۲۶ هزار نفر از نیرو‌های سپاه و بسیج را تعلیم و آموزش نظامی داد.
 
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی با بیان اینکه این شهید بزرگوار در کنار شهید والامقام دکتر «مصطفی چمران» تجربیات تازه‌ای در جنگ کوهستانی آموخت و در عملیات بیت‌المقدس شرکت فعال داشت اظهارکرد: وی در عملیات «جفیر» و «کوشک» شرکت و بر اثر اصابت ترکش خمپاره زخمی می‌شود.
 
وی تصریح کرد: این شهید بزرگوار  چند روز پس از ازدواج به سوی میدان‌های رزم و نبرد با دشمنان بعثی شتافت که در تاریخ ۲۴تیرماه ۶۱ در عملیات رمضان در منطقه «شلمچه» ندای حق را لبیک گفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
قاسمی خاطرنشان کرد: پیکر پاک این شهید به رشت انتقال یافت و در میان حزن و اندوه مردم رشت تشییع و در گلزار شهدای رشت به خاک سپرده شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code