بازدید مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از تأسیسات و پروژه های منابع آب استان گیلان

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: بسیاری از پروژه های آب و فاضلاب گیلان در بسته های ویژه وزارت نیرو دیده شده و لذا سدهای مخزنی پلرود و شفارود، دیورش و سدهای لاستیکی و طرح های آبرسانی و تصفیه خانه ها حتما در این بسته مورد توجه است.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان؛ محمد جوانبخت مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در روز اول سفر به استان گیلان به اتفاق رئیس و جمعی از اعضای کمسیون کشاورزی،  آب،  منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از تأسیسات و پروژه های منابع آب گیلان بازدید نمود.

وی اظهارداشت: در وزارت نیرو بسته های اولویت داری از پروژه ها تنظیم شده است و می دانیم که شرایط آب کشور ویژه‌ است و مدیریت آب کشور هم باید ویژه باشد.

در این بازدید سد مخزنی سفید رود ، پروژه سد مخزنی در حال ساخت دیورش در شهرستان رودبار و همچنین تالاب انزلی  مورد بازدید معاون آب و آبفای وزارت نیرو قرار گرفت .

خوشبختانه موفقیت‌های استان گیلان در خصوص مدیریت آب بسیار خوب بوده است

محمد جوانبخت در جلسه شورای کشاورزی آب و منابع طبیعی در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه هدف دولت تکمیل پروژه‌های مهم و اولویت‌دار در حوزه وزارت نیرو است، اظهار کرد: در دولت جدید باید پروژه‌های حوزه وزارت نیرو و آب اولویت‌بندی شود لذا در وزارت نیرو بسته پروژه‌های اولویت‌دار بر اساس اثرگذاری دسته‌بندی شده است.

وی با اشاره به تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار وزارت نیرو در طی سه سال آینده گفت: هدف دولت این است تا پروژه‌های مهم تحت عنوان طرح‌های ویژه در طی سه سال تکمیل شود و در استان گیلان نیز پروژه‌های مهمی در حوزه‌های مختلف مثل سدشفارود و پلرود، سدهای لاستیکی، تصفیه‌ خانه‌های فاضلاب شهر رشت و انزلی وجود دارد.

معاون وزیر نیرو یکی از مشکلات تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار را عدم اعتبار کافی دانست و افزود: در همین راستا و از محل اعتبارات تهاتر و ردیف‌های دیگر که برنامه‌ریزی شده پروژه‌ها دسته‌بندی و سپس تکمیل می‌شود.

جوانبخت با اشاره به کاهش شدید منابع آبی در کشور بیان کرد: به دلیل کاهش بارندگی در کشور متأسفانه منابع آبی در کشور با کاهش مواجه شده و برخی استان‌ها با مشکلات جدی مواجه شدند که دولت برنامه‌های دقیقی برای کاهش مشکلات در تمامی نقاط کشور دارد.

وی وضعیت استان گیلان در خصوص تامین منابع آبی را مناسب دانست و تصریح کرد: در گیلان به دلایل مختلفی با کاهش ۵۰ درصدی منابع آبی مواجه بودیم ولی خوشبختانه موفقیت‌های استان گیلان در خصوص مدیریت آب بسیار خوب بوده است.

به گفته معاون وزیر نیرو در تمامی دنیا، بحث کمبود آب  بسیار جدی بوده و حل این مشکلات باید در سطح فراتر از وزارت نیرو و کشاورزی حل و فصل شود.