عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای صمت، کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از وزرایی هستند که درخواست استیضاح‌شان به هیأت‌رئیسه مجلس آمده است .

گیل خبر/ به نقل از فارس؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه انتظار داریم قوه قضاییه توجه بیش‌تری به شهرستان برخوار داشته باشد، اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده اصلاح ساختاری در تشکیلات دادگستری برخوار انجام شد که در نتیجه آن یک شعبه حقوقی افزوده شد، اما هنوز پاسخگو نیست و نیاز است دستگاه قضایی خود را با میزان ورودی پرونده‌ها تطبیق دهد.

وی پیرامون استیضاح وزیر صمت تصریح کرد: تا به الآن ۵ تقاضا برای استیضاح وزرا آمده است که مورد اول آن وزیر صمت است که البته ۲ دسته امضا آمده بود که برای بررسی به کمیسیون ارجاع داده شد و هنوز از عدد نیفتاده و نیاز است کمیسیون این هفته بررسی‌ها را انجام دهد و زمانی که در صحن اعلام وصول شد حتی اگر عدد آن کم شود از دستور خارج نخواهد شد.

حاجی‌دلیگانی خبر داد: وزرای کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از دیگر وزرایی هستند که درخواست استیضاح‌شان به هیأت رئیسه آمده است.

کمیسیون آموزش مجلس با استخدام نیروهای خرید خدمت آموزش و پرورش موافق نیست

وی تصریح کرد: سیاست‌های کلان در خصوص آموزش و پرورش این است که افراد از دانشگاه فرهنگیان جذب شوند اما با هدف کاهش هزینه‌ها خرید خدمت و مدارس غیرانتفاعی مطرح شد اما کمیسیون آموزش مجلس با این طرح موافق نیست ولی در معرض صحن علنی مجلس قرار دارد.

وی پیرامون حق‌آبه کشاورزان خاطرنشان کرد: موضوع حق‌آبه کشاورزان در صدر پیشنهادات‌مان در سفر هیات دولت مطرح بود اما مطرح شد که در سفرها این موارد به‌صورت مصوبه اعلام نخواهد شد.

حاجی‌دلیگانی پیرامون پروژه قطار سریع‌السیر یادآور شد: این مبحث از جمله مواردی است که در شورای اداری و جلسه با وزیر مطرح شد که چرا حق مردم دستگرد و دولت‌آباد رعایت نمی‌شود و نیاز است در این بخش‌ها به زیر زمین منتقل شود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه دولت برای آب استان پاسخ داد: یکی از مواردی که در کلیت استان در سفر دولت مطرح بود موضوع آب بود و حدود ۸ هزار میلیارد تومان از اعتبارات برای این موضوع در نظر گرفته شده البته اقدام اصلی که نیاز بود تصمیم‌گیری شود انجام نشد و بیان کردند طرح جامعی داریم اما جزئیات آن مشخص نیست ولی باید دنبال جریان دائمی زاینده‌رود باشیم.