بیانیه شورای هماهنگی نظام پزشکی های گیلان:
۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ۱۵:۵۵ چاپ

گیل خبر/ در ویدئویی که از صحبت‌های حجت‌الاسلام رئیسی منتشر شده، او می‌گوید:«به رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان زنگ زدم، تلفنی خسته نباشید بگویم، به من گفت فلانی! اتفاقی افتاده از خود موضوع کرونا مهمتر چهره‌های بسیجی و جهادی و انقلابی( در ایام‌ کرونا) به بیمارستان‌ها رفته‌اند و به پزشکان و پرستاران یاد می‌دهند چگونه باید برای مردم کار کرد. من خودم وقتی رفتم کنار خانواده‌های داغدار دیدم طلبه‌های ما هستند و تنها دل خانواده‌ها را حضور آن ها آرام می‌کند.»

در پی این اظهارات، شورای هماهنگی نظام پزشکی های گیلان بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

«همانطور که ملت شریف ایران استحضار دارند، استان گیلان به عنوان یکی از اولین استان های درگیر در همه گیری کرونا، بیشترین شهدای سلامت را داشته است. ما هرگز روزهای تلخ و سیاه اسفند 98 را فراموش نخواهیم کرد. 

روزهای سختی که کادر درمان ما با کمترین امکانات حفاظتی و درمانی در مقابل خیل عظیم بیماران، در حال مبارزه بودند. روزهایی که اکثر سازمان ها و ارگان های رسمی کشور تعظیل و یا دور کار بودند ولی کادر درمان شریف و زحمتکش استان که بعضا روزها بر بالین بیماران در محل کار خود در بخش خصوصی و دولتی به دور از خانواده، مشغول ارائه خدمت به مردم نیازمند استان بودند و ما این روزگار بهتر را مدیون رشادت ها و فداکاری های کادر درمان می باشیم.

شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جامعه پزشکی، پرستاران و سایر کادر درمان استان و همینطور همه سازمان ها، نیروهای نظامی، انتظامی، جهادی و همچنین بسیج که در آن ایام با کادر درمان همکاری داشته اند، از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان انتظار دارد به نحو مقتضی بابت سوء تفاهمات و جو نامناسب ایجاد شده از کادر درمان استان دلجویی نمایند.»