در شرایطی که از هفته آینده پروازهای حج آغاز خواهد شد، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از شرط سنی عربستان و پذیرفتن واکسن سینوفارم برای حجاج خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، نخستین پرواز حجاج از یکشنبه هفته آینده ۲۲ خرداد ماه آغاز خواهد شد و بر اساس آنچه مسئولان سازمان هواپیمایی اعلام کردند، نرخ پایه بلیت هوایپما از تهران به مقصد عربستان محاسبه و پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده است. که البته این نرخ همان توافق دو سال گذشته برای پروازهای حج است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، لغو شد.

محمد محمدی بخش – رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در این باره گفته بود: با هماهنگی که با سازمان حج و زیارت اتفاق افتاد. رقمی به توافق رسید که بر اساس آن بسته سفر حج گران‌تر نشود بنابراین وزارت راه‌وشهرسازی و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مقرر شد تا به همان تعهد دو سال قبل خود برای انجام پروازهای حج امسال عمل کند.

وی افزود: مبنای تعیین قیمت بلیت هواپیما از مبداء تهران در نظر گرفته و بر این اساس مقرر شد تا قیمت بلیت پروازهای حج به صورت رفت و برگشت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود. البته اگر بخواهیم با هزینه‌های امروز قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای حج را محاسبه کنیم به بیش از ۱۰ میلیون تومان می‌رسد اما توافق صورت گرفته در این راستا عملی خواهد شد که زائران با هزینه کمتر و قیمت مناسب‌تری سفر زیارتی خود را انجام دهند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: با توجه به اینکه قرار است پروازهای حج از ۱۶ فرودگاه کشور انجام شود، ممکن است قیمت مبنایی در نظر گرفته شده کمی تغییر کند اما مبنای قیمت بلیت هواپیما برای این پروازها از تهران به مقصد عربستان پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است. البته نرخ تعیین شده مربوط به توافق دو سال گذشته برای پروازهای حج است که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

در ادامه و با توجه به نزدیک شدن به پروازهای حج، حسن خوشخو - سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری- درباره آخرین وضعیت پروازهای حج امسال اظهار کرد: حجاج بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت باید سه دوز واکسن را تزریق کرده باشند و اعزام افراد بالای ۶۵ سال به حج  بر اساس ضوابط کشورعربستان ممنوع شده است.

وی افزود: با توجه به توافقات انجام شده با کشورعربستان واکسن سینوفارم مورد تایید واقع شده است و با تمهیدات لازم از سوی سازمان حج و وزارت بهداشت گواهینامه لازم به حجاج ارائه خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code