رییس کل دادگستری استان در بازدید از مرکز حفاظت از ماهیان خاویاری بخش سنگر گفت:
۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۲۲:۱۴ چاپ

رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی و مدیران اجرایی از مرکز تولیدات آبزی پروری و بازسازی و حفاظت از ماهیان خاویاری سنگر  و فاز یک پارک جنگلی سراوان بازدید کرد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی و مدیران اجرایی از مرکز تولیدات آبزی پروری و بازسازی و حفاظت از ماهیان خاویاری سنگر  و فاز یک پارک جنگلی سراوان بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه این مرکز با مشکلاتی در حوزه تامین منابع انسانی و منابع اعتباری مواجه است دستور داد: زندانیان دارای  رأی باز می توانند در این مرکز در چارچوب ضوابط و مقررات مشغول به کار شده تا هم مشکل نیروی انسانی آنان مرتفع شده و هم کمکی برای معیشت خانواده های زندانیان باشد.

وی حمایت و احیای این واحد تولیدی را که دارای حدود 36 استخر ماهی و بیش از 100 هکتار اراضی است  موجب افزایش میزان اشتغال دانست و افزود: اکنون حدود 19 نفر در این مرکز مشغول به کار هستند و در صورت رفع موانع و بهره مندی از تمام ظرفیت، 200 نفر نیز می توانند در آن فعالیت نمایند.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه ماهیان خاویاری در دریاها در معرض انقراض هستند تصریح کرد: تولید ماهیان مولد پرورشی اقدامی مناسب در راستای پیشگیری از انحطاط این نسل از ماهیان است.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در بخش دیگری ازاین بازدید گفت: فاز یک جنگل سراوان بستر مساعدی در جهت اشتغال زایی مردم منطقه به شمار می رود و با توجه به مشکلات مردم سراوان در زمینه پسماند و زباله، لازم است تا هرچه زودتر فاز یک این جنگل به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه بنا به دستور رئیس کل دادگستری استان این جنگل باید از طریق مزایده در اختیار شرکت تعاونی روستاییان قرار گیرد اظهار داشت: مساحت جنگل سراوان 434 هکتار است که اجرایی شدن این طرح علاوه بر اشتغال زایی، موجب حفاظت و صیانت از جنگل های هیرکانی خواهد شد.

آقایی در پایان خاطر نشان کرد: مردم سراوان باید در جهت تاسیس شرکت تعاونی سریعا اقدام نمایند و منابع طبیعی نیز هرچه زودتر بستر مزایده را فراهم نماید.