تعریف خرده پروژه‌های کوتاه مدت در پهنه تالاب عینک، آماده‌سازی کلیه پروژه‌های شهرسازی حاشیه تالاب حداکثر تا دو هفته آینده و مانع‌زدایی با استفاده از تمام ظرفیتها از جمله مهمترین موضوعاتی بود که در جلسه پیگیری لایروبی و نحوه اجرای پروژه‌های تالاب عینک از سوی اعضای شورا و شهردار رشت مطرح و در مورد آنها بحث و بررسی شد.

گیل خبر/ به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت - سید امیر حسین علوی شهردار رشت امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در جلسه نحوه ساماندهی و اجرای پروژه‌های مدیریت تالاب عینک اجرای لایروبی تالاب عینک و آمادگی شهرداری برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای پهنه رصدخانه تاکید شهرداری بر این است که یک پروژه کوتاه مدت شامل لایروبی و احداث خرده پروژه‌ها نظیر احداث پل چوبی و امثالهم که مطالعات آن از قبل توسط مشاور انجام گرفته تعریف و تهیه شود.

شهردار رشت مشخص کردن پیمانکار پروژه لایروبی تالاب و اجرای هر چه سریعتر پروژه‌های خرد را توسط سازمان عمران و معاونت بازآفرینی خواستار شد و تصریح کرد: پروژه‌های شهرسازی حاشیه تالاب حداکثر تا دو هفته دیگر باید آماده شود زیرا دیگر زمانی برای جذب اعتبارات باقی نمانده است.

علوی اظهار داشت: از سازمان سرمایه‌گذاری انتظار داریم با محوریت این سازمان تمامی بسته‌های سرمایه‌گذاری تالاب عینک آماده و کار پروژه تالاب هم آغاز شود.

شهردار رشت در پایان ضمن تاکید بر همکاری همه جانبه تمامی معاونتها و مدیریتهای ذیل شهرداری با سازمان سرمایه‌گذاری اذعان کرد: در کنار اجرای عملیات لایروبی انتظار داریم تا سازمان عمران و بازآفرینی شهری برای شهرداری معادل چهار تا پنج میلیارد تومان پروژه کوتاه مدت عملیاتی را در پهنه تالاب عینک تعریف نماید.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: باید مشخص شود که چرا اقدامات لازم در حوزه تالاب عینک تاکنون اجرایی نشده تا با رفع آنان بتوانیم سرعت انجام پروژه‌‌ها را افزایش دهیم.

مجید عزیزی ادامه داد: از متولیان امر در حوزه شهرداری رشت و سازمانهای ذیربط درخواست دارم تا ابتدا مشکلات پروژه‌های تالاب عینک را احصا نمایند تا پس از مشخص شدن موانع انجام کار، جلسات مشترکی را با ادارات و دستگاههای اجرایی برگزار کنیم.

وی برگزاری یک جلسه با استاندار گیلان را هم لازم و ضروری خواند و اضافه کرد: در راستای از میان برداشتن موانع و بروکراسی‌های اداری هم باید به خوبی از ظرفیت سه نماینده شهرستان رشت در مجلس استفاده کنیم تا در ادامه فعالیتها با چالش جدیدی مواجه نشویم.

نایب رئیس شورا ضمن تاکید بر معرفی یک نماینده از سوی شورا برای شرکت در جلسات اجرای پروژه‌های خرد حاشیه تالاب و فرآیند لایروبی آن و ارائه گزارشات آن به شورای شهر گفت: شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان و ظرفیت خود آماده همه نوع همکاری با شهرداری و رفع موانع است تا بدین سبب یک تحول اساسی در شهر رشت ایجاد شود.

عزیزی اجرای پروژه‌هایی مانند لایروبی تالاب و پروژه‌های خرد در حاشیه آن را از جمله اقداماتی که آثار خوبی بر روحیه شهروندان خواهد داشت دانست و یادآور شد: شهرداری رشت توانمندیهای لازم در حوزه مدیریتی را دارد اما باید انسجام و هماهنگی لازم بین معاونتهای مختلف شهرداری هم در همین راستا به وجود بیاید که تحقق آن را از شهردار رشت خواستاریم.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شهرداری رشت

نظر شما:

security code