زندان مرکزی رشت به عنوان اولین مرکز اجرای طرح زندان تحولی در کشور انتخاب شد.

گیل خبر/ به نقل از برنا؛‌ به منظور اجرای دقیق مطالبات سند تحول قضایی از سازمان زندان‌ها پیشنهاد انتخاب یک زندان به عنوان "زندان تحولی" ارائه و مورد استقبال قرار گرفت. در همین راستا جلسه هم اندیشی تخصصی با حضور دکتر جمشیدی عضو حقیقی کمیته راهبری سند تحول قضایی، دکتر اکبرپور مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش و دبیر کمیته راهبری سند تحول قضایی سازمان زندان‌ها، دکتر الهیان قائم مقام دادگستری استان گیلان ،" فلاح میری" دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، " محمدی اصل" مدیر کل زندانهای استان و تعدادی از کارشناسان در زندان مرکزی رشت برگزار و نهایتاً زندان مذکور به عنوان نمونه اولین" زندان تحولی" انتخاب گردید.

محورهای اصلی این نشست بررسی مهمترین راهکارها در کاهش آسیب و بهبود وضعیت گذران حبس زندانیان و حمایت از خانواده‌های ایشان در راستای توسعه برنامه‌های اشتغال و حرفه آموزی و اقدامات اصلاحی و تربیتی عنوان شد که نقش مهمی در بازگشت سعادتمندانه زندانیان به اجتماع و آغوش خانواده دارد.

 در ادامه جلسه مواردی از جمله:  شناسایی ظرفیت‌های استان در زمینه اشتغال خرد و خانگی، شناسایی بسترهای موجود اشتغال در داخل و خارج زندان اعم از کارگاهی، اعزام به کار ونشسته ، طراحی سامانه هوشمند اشتغال ، جلب و جذب مشارکت‌های بخش خصوصی در زمینه کارآفرینی و اشتغال ، تعامل با ادارات و نهادها و ارگان‌های دیگر در چارچوب قانون طرح و مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت. در انتها شرکت‌کنندگان در جلسه ضمن بازدید از زندان مرکزی و بند نسوان از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی مراکز قرار گرفتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code