مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش شش تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: احتمال جاری شدن سیل تا جمعه وجود دارد.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا؛ محمد دادرس آسمان گیلان را کمی تا نیمه ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: لاهیجان با ۱۸ درجه سلسیوس و سیاهکل با هفت درجه سلسیوس گرم ترین و سردترین نقاط استان هستند.

وی با بیان اینکه دمای رشت بین هفت و ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان است، افزود: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت امواج کم و بیش ناپایدار در منطقه است لذا طی امروز افزایش ابر و در برخی مناطق بارندگی و احتمال رعد و برق مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: از فردا تا عصر چهارشنبه شرایط برای وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و روند افزایش نسبی دما مهیا می باشد.

دادرس متذکر شد: به تدریج از عصر چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد و شمالی شدن جریانات شرایط برای ابرناکی و مه آلود شدن هوا، روند کاهش دما، بارندگی، رعد و برق و وزش باد و برای ارتفاعات بالادست بارش برف تا پایان هفته مورد انتظار است.

وی از کاهش شش تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و جاری شدن روان آب در مسیل ها و رانش و لغزش تا جمعه وجود دارد.