رئیس علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۹۹ درصد دانش آموزان گیلانی واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: این میزان واکسیناسیون حکایت از اعتماد خانواده‌ها به نظام واکسیناسیون دارد.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا؛ دکتر ارسلان سالاری در گفت وگو با خبرنگاران، با محوریت واکسیناسیون کرونا در استان ضمن تقدیر از فعالان اجرای این سند ملی از جمله کادر بهداشت و بسیج، اظهار کرد: باید از همه توان برای پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا در استان بهره گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه واکسیناسیون در گیلان وضعیت مطلوبی دارد، افزود: گیلان با ۷۶ درصد پوشش در نوبت اول کل جمعیت و همچنین با ۸۸ درصد پوشش نوبت اول در افراد بالای ۱۲ سال به بالا رتبه نخست واکسیناسیون کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی بر ضرورت تسریع واکسیناسیون کرونا در گیلان تاکید کرد و گفت: سرعت واکسیناسیون کرونا در اغلب شهرستان های استان از متوسط کشوری بالاتر است و باید در سایر شهرستان ها نیز اقدامات عاجلی صورت بگیرد.

سالاری با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در گیلان، گفت: حدود ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال گیلان دوز نخست و بیش از ۶۵ درصد همین جمعیت هر دو دوز واکسن را تزریق کرده اند.

وی با اشاره به ظرفیت بی نظیر نظام شبکه، پایگاه های مقاومت بسیج و مساجد در گیلان، گفت: خوشبختانه همه زیرساخت‌های لازم از جمله خانه های بهداشت در سراسر استان مهیا بوده و باید از این ظرفیت ها در تسریع واکسیناسیون عمومی علیه کرونا مدبرانه بهره گرفت.

رئیس علوم پزشکی گیلان، با تصریح بر اینکه در سطح تمام خانه های بهداشت باید واکسن کرونا توزیع شود، بیان کرد: پزشکان و بهورزان، مسئول واکسیناسیون کرونا در خانه های بهداشت هستند و می‌بایست از ظرفیت دانشجویان و داوطلبین نیز در این امر مهم بهره گرفت.

وی با اشاره به در پیش بودن بازگشایی مدارس در استان گیلان و لزوم واکسینه کردن این گروه پر اهمیت، گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان گیلانی واکسن کرونا را دریافت کرده اند که حکایت از اعتماد خانواده‌ها به نظام واکسیناسیون و طرد شدن کامل واکسن هراسی در کشور دارد.

سالاری، بر استمرار واکسیناسیون کرونا کارمندان دولت تاکید کرد و افزود: تمامی کارمندان دولتی و دستگاه های عمومی مکلف به تزریق واکسن هستند.

رئیس علوم پزشکی گیلان، همچنین بر لزوم یادآوری دوز دوم واکسن کرونا تاکید کرد و یادآور شد: باید با ردیابی، برقراری تماس و ارسال پیامک، زمان تزریق دوز دوم واکسن را به افرادی که به هر دلیلی جامانده اند، یادآوری کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code