مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از بازسازی و ارتقای تصفیه خانه آب بهارستان آستارا خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ به منظور بررسی آخرین وضعیت تصفیه خانه آب بهارستان و ارائه راهکارهایی جهت رفع مشکلات این تصفیه خانه، "مهندس طباطبائی مدیر دفتر بهره‌ برداری و توسعه تأسیسات تأمین، تصفیه و خطوط انتقال آب و خانم دکتر تهرانی مدیر گروه بهره ‌برداری از تصفیه‌خانه‌های آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور" از تصفیه‌خانه بهارستان بازدید کردند.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان در خصوص این بازدید گفت: برنامه ها و راهکارهای موجود جهت بازسازی و ارتقای تصفیه خانه آب بهارستان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

سید محسن حسینی با بیان اینکه تصفیه خانه بهارستان در سال 1372 به بهره برداری رسید، افزود: هم اکنون این تصفیه خانه، آب آشامیدنی 35 هزار مشترک شهر آستارا و روستاهای اطراف آن را تامین می کند.

وی با اشاره به تدوین برنامه های کوتاه و بلند مدت جهت تامین پایدار آب شرب مردم شهرستان آستارا گفت: در بازدید مسئولان شرکت مهندسی آبفای کشور از تصفیه خانه بهارستان، احداث یک واحد آب شیرین کن با ظرفیت 100 لیتر بر ثانیه با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی در شهرستان آستارا مورد بررسی و امکان سنجی قرار گرفت.

حسینی تصریح کرد: با توجه به وجود خط انتقال آب بین شهرک عباس آباد و شهر لوندویل، حفر 4 حلقه چاه در لوندویل نیز پیشنهاد و بررسی شد.