وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ درصدد هستیم طرح خانه به خانه را برای لکه گیری واکسیناسیون انجام دهیم زیرا مهمترین مسئله در کنترل کرونا، انجام واکسیناسیون است که باید به نحو احسن انجام شود.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت با اشاره به پیک پنجم کرونا در کشور عنوان کرد: در دو ماه اخیر با اوج شیوع کرونا مواجه بودیم و قریب به ۱۲۰ هزار نفر از هموطنان ما فوت کردند و خانواده های زیادی عزادار شدند؛ اکنون شرایط سختی را سپری می کنیم.

وی گفت: شاید تا چند ماه قبل ناامیدی گسترده ای در کشور حاکم بود و تعداد زیادی از فضاهای مجازی و رسانه های معاند نیز سعی داشتند بر این ناامیدی دامن زده و نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند، اما در اوج ناامیدی، خداوند درهای رحمت خود را به رویمان گشود و اکنون واردات واکسن به حدی رسیده که هیچ کمبودی وجود نداشته و اکنون باید برای تزریقات سریع این واکسن ها برنامه ریزی کنیم.

عین اللهی ادامه داد: این موفقیت یک توفیق ملی است؛ در سالهای بعداز انقلاب اسلامی هرباری که مردم خودشان به صحنه آمدند، آن حرکت موفقیت آمیز بوده است و نمونه آن دفاع مقدس بود که خود مردم باعث پیروزی کشورمان شدند؛ در مبحث واکسیناسیون نیز نیروهای انقلابی، نظامی انتظامی، بسیج و ... همگی وارد میدان شدند و کمک کردند. در هفته گذشته میزان تزریق واکسن به هشت میلیون دُز در هفته رسید که تقریبا رکورد خوبی بود. هیچ یک از کشورهای اروپایی به این رکورد نرسیده بودند و کشور آلمان به ۶ میلیون دُز هفتگی رسیده بود. البته هنوز هم از تمام ظرفیت هایمان بهره نبرده ایم و احتمال می رود در این هفته یا هفته آینده رکورد تزریق واکسن بازهم شکسته شود و این نشان دهنده ظرفیت های درونی است که ما داریم و باید از آنها استفاده کنیم.

ضرورت به روز کردن روش ها

وی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص قرنطینه هوشمند بیان کرد: به طورکلی، باید روش ها را روزآمد کنیم. با انجام واکسیناسیون بسیاری از محدودیت ها تغییر کرده و قرنطینه هوشمند عملی می شود و مردم می توانند هر اقدامی را به شرط تزریق واکسن انجام دهند. بنابراین با توجه به واکسیناسیون اکثریت مردم، باید دستورالعمل های جدید تدوین شود. مثلا برخی سیاست ها از جمله ترددهای شبانه، مسافرت های داخلی و خارجی با انجام واکسیناسیون دستخوش تغییر می شوند.
 
وزیر بهداشت با تاکید بر به روز کردن روش های درمانی نیز گفت: باید یک کمیته علمی زیر نظر معاون درمان وزارت بهداشت تشکیل شود و دستورالعمل های درمانی نیز به زور شود.

وی ضمن قدردانی از فعالیت های وزارت دفاع برای تامین برخی تجهیزات و تولید واکسن فخرا، بیان کرد: امیدواریم تولید داخل به نتایج خوبی رسیده و در آینده ای نزدیک به تولید انبوه برسیم تا در آینده واکسن خارجی وارد نکرده و پس از عبور از مرحله بحران و کمک گرفت از واکسن های خارجی، برای دُزهای یادآور بر تولید داخل تکیه کنیم.

اجرای طرح خانه به خانه برای لکه گیری واکسیناسیون

وی گفت: درصدد هستیم طرح خانه به خانه را برای لکه گیری واکسیناسیون انجام دهیم. زیرا مهمترین مسئله در کنترل کرونا، انجام واکسیناسیون است که باید به نحو احسن انجام شود.