رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد دولتی، ناکارامدی را به همراه خواهد داشت و باید تلاش کنیم تا اقتصاد کشور در دست مردم باشد، گفت: تحریم داخلی بیشتر از تحریم خارجی اثرگذار بوده چون عده‌ای ظرفیت‌های داخلی کشور را باور نداشتند

گیل خبر/ به گزارش فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب ما مردمی بود و ما امروز هر مسئولیتی در کشور داریم باید به این سؤال پاسخ دهیم که آیا به همان سنت‌های الهی اعتقاد داریم یا خیر، گفت: آیا ما امروز اقتصاد خود را از مردم می‌خواهیم و به آن‌ها فرصت می‌دهیم یا فقط به یک عده خاص فرصت داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چرا در دفاع مقدس باید همه مردم در صحنه باشند اما در اقتصاد فقط یک عده خاص حضور داشته باشند، تصریح کرد: مجاهدت تنها پشت خاکریز و جنگ نیست امروز معنای مجاهدت, محرومیت‌زدایی، رشد اقتصادی، تولید ثروت و کمک به مستضعفان و محرومان است.

*تحریم‌های داخلی بیشتر از تحریم خارجی اثرگذار بود

قالیباف با تاکید بر اینکه باید طوری برنامه‌ریزی و قانونگذاری شود تا شاهد حضور بیشتر مردم در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی کشور باشیم، تصریح کرد: اقتصاد دولتی، ناکارآمدی را به همراه خواهد داشت و باید تلاش کنیم تا اقتصاد کشور در دست مردم باشد.

وی با اشاره به سوءمدیریت در اداره کشور و تحریم داخلی، گفت: تحریم داخلی بیشتر از تحریم خارجی اثرگذار بوده چون عده‌ای ظرفیت‌های داخلی کشور را باور نداشتند.

*بهانه‌ای برای کار نکردن نداریم

وی عنوان کرد: امروز تلاش و مجاهدت ما در کار هیچ فرقی با تلاش و مجاهدت در دفاع مقدس ندارد؛ این مجاهدت هم برای جوانان، مردم و عظمت ایران است؛ چرا باید در اختلافات و موضوعات بی‌خود وقت خود را تلف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه سران قوا گفتم امروز دیگر بهانه‌ای برای کار نکردن نداریم و محکوم به موفقیت هستیم؛ امروز خوشحالیم که هر سه قوه هماهنگ هستند اما این کافی نیست هماهنگی که موجب هم‌افزایی برای حل مشکلات مردم نشود ارزش ندارد.