وزیر نفت گفت: حجم ذخایر سوخت نیروگاهی ۳۰ درصد کمتر از پارسال است بنابراین تمام تلاشمان این است ظرفیت سوخت مایع نیروگاه ها را بالا ببریم.

گیل خبر/ به گزارش انتخاب: وزیر نفت گفت: حجم ذخایر سوخت نیروگاهی ۳۰ درصد کمتر از پارسال است بنابراین تمام تلاشمان این است ظرفیت سوخت مایع نیروگاه ها را بالا ببریم.

جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه بازدید از پالایشگاه تهران در جمع خبرنگاران، ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه فعلی و ایجاد و احداث ظرفیت پالایشگاه جدید را دو اولویت پالایشی دولت سیزدهم دانست.

اوجی ادامه داد: حجم ذخایر سوخت نیروگاهی ۳۰ درصد کمتر از پارسال است بنابراین تمام تلاشمان این است ظرفیت سوخت مایع نیروگاه ها را بالا ببریم.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه هم‌اکنون روزانه بیش از ۲۶۰ میلیون مترمکعب گاز در اختیار نیروگاهها قرار می‌گیرد، اظهار داشت: امیدواریم با برنامه‌ریزی و تدابیر اندیشیده شده کمترین چالش را در تامین سوخت زمستانی گاز و در بخش خانگی داشته باشیم.

اوجی تاکید کرد: قول می‌دهیم تا قبل از پایان سال شهرهای خاش، میرجاوه و زابل به شبکه گاز متصل شوند و تا پایان سال از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

وزیر نفت با اشاره به موضوع کسری گاز کشور در فصل سرما گفت: پیش‌بینی می‌شود در دی‌ماه و بهمن‌ماه با کسری ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز در روز مواجه شویم که تلاشمان این است با تامین سوخت مایع، هموطنانمان کمترین مشکل را داشته باشند.

اوجی درباره واردات گاز از ترکمنستان هم گفت: دیپلماسی گازی با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان یکی از برنامه‌های وزارت نفت دولت سیزدهم است.

وزیر نفت تاکید کرد: سهم تجارت گاز ما کمتر از ۲ درصد است و تمام تلاشمان این است این سهم افزایش پیدا کند.