گیل خبر/سرویس سیاسی: پس از انتخاب وزیر کشور و انتصاب معاون سیاسی وزیر و همچنین خبر روز گذشته از انتصاب اولین استاندار دولت سیزدهم در خوزستان، به نظر می رسد که قطار انتصابات در وزارت کشور به حرکت در آمده است.

در این راستا استان گیلان نیز طی یکماه گذشته با اخبار و اسامی مختلفی از محافل سیاسی و اجتماعی برای تصدی کرسی استانداری رو برو بوده است.
روز گذشته با حکم وزیر کشور صادق خلیلیان بعنوان استاندار خوزستان معرفی شد. خلیلیان زاده خوزستان است و در کارنامه خود معاونت وزارت جهاد در دولت نهم و وزیر جهاد کشاورزی در دولت دهم را دارد که این انتصاب به نوبه خود نشان می دهد که دولت سیزدهم تمایل به کارگیری افراد توانمند و با تجربه کاری در سطح وزارت در مدیریت ارشد استانها را دارد.
اما در گیلان نیز یکی از گزینه‌های اصلی برای تصدی سمت استانداری که قبل از رأی اعتماد مجلس به وزیر کشور از وی نام برده می شد، اسدالله عباسی بود.

      

عباسی متولد سال ۱۳۴۰ در بخش چابکسر شهرستان رودسر است و در سابقه کاری خود وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ نمایندگی رودسر و املش در ادوار هفتم، هشتم و دهم مجلس و همچنین سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی را دارد.
عباسی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیز اعضای شورای مرکزی ستاد اصلی انتخاباتی آیت الله رئیسی و از افراد موثر در این شورا بود.

شاید بتوان اینگونه پیش بینی کرد که اگر مولفه های بومی گزینی و تجربه وزارت در اولویت انتصاب استانداران باشد، باید از اسدالله عباسی بعنوان اصلی ترین گزینه بومی گیلان در تصدی این سمت یاد کرد.
گیلان طی سالهای گذشته با مشکلات زیادی همچون پدیده مهاجرت، بی آبی، کاهش سطح اشتغال و... روبرو بوده است و انتخاب استانداری بومی و آشنا با مشکلات گیلان و با کارکردی در سطح ملی شاید بتواند چاره ساز کلاف درهم تنیده مشکلات گیلان باشد.
روزهای باقی مانده از هفته جاری را می توان به روزهای سرنوشت ساز مدیریت گیلان تشبیه کرد، بزودی وزارت کشور و هیات دولت در خصوص استاندار جدید این استان تصمیم می گیرند و چشمهای نگران گیلانیان به صندلی مدیریت ارشد استان است تا ببینند کدام یک از گزینه های مطرح شده روزهای قبل بر این کرسی جلوس کرده و به رفق و فتق امور استان خواهد پرداخت.